ממשלת ישראל סבורה שמרדכי ואנונו מהווה "סכנה" למדינה, ועל כן היא הטילה עליו מגבלות גם לאחר שחרורו מהכלא. עם זאת, בהודעת משרד החוץ על מרגל הגרעין לשעבר נמסר כי מעמדו של האסיר לשעבר יוסיף כל העת להיבחן.

כל זאת, בתגובה לפרסום ולפיו ממשלת נורווגיה הסכימה לתת מקלט לעובד הכור לשעבר משנות השישים, שנחשפו בריאיון של אשתו הנורווגית לרשת טלוויזיה מקומית.

"הגשנו בקשה לאיחוד משפחות, וזה בדיוק המקרה כאן – בני משפחה שיוכלו לחיות יחד", אמרה אתמול (שבת) קריסטין יואחימסן. "כך שלמרות שאני יודעת שהנושא שנוי במחלוקת במעגלים מסוימים, ערכי המשפחה ניצחו כאן". עם זאת, יואחימסן הצהירה שאינה יודעת אם בעלה בן ה-62 יוכל להצטרף אליה בנורווגיה.

קרל אריק סיוחולט, בכיר בסוכנות ההגירה הנורווגית, הודה כי בקשתם של בני הזוג אושרה. "המשרד שלח לנו את הבקשה בשבוע שעבר, ובחנו אותה באופן הרגיל. אישרנו את הבקשה לאיחוד משפחתו", הוא אמר לערוץ הטלוויזיה.

בשנת 1986 נכלא ואנונו בישראל בשל חשיפת סודות פנימיים מעבודת הכור הגרעיני בדימונה לעיתון ה"סאנדיי טיימס" הבריטי. הוא ריצה למעלה מעשר שנים ממאסרו בבידוד.

עם שחרורו ב-2004, על ואנונו הוטלו סדרת מגבלות שונות, האוסרות עליו לצאת מהארץ, לדבר עם התקשורת או ליצור קשר עם זרים. הוא נכלא פעמיים על כך שהפר את המגבלות הללו.

עורך הדין הנורווגי של בני הזוג, ארילד הומלן, ציין כי החלטתה של סוכנות ההגירה הגבירה את הסיכוי שוואנונו יעזוב את ישראל ויתיישב בנורווגיה. "אני מקווה שזה יפתור את המצב הסתום בישראל, ושישראל תנצל את ההזדמנות הזאת", הוא אמר בריאיון לרשת הטלוויזיה.

זמן קצר לאחר שנחטף על ידי סוכני מוסד ברומא ב-1986 והוברח לישראל, ואנונו המיר את דתו מיהדות לנצרות.

הבוקר ציין דובר משרד החוץ כי אינו יכול לאשר אם ואנונו אכן הגיש בקשה לצאת מהארץ לנורווגיה. עם זאת, הוא אמר כי המגבלות שהוטלו על חירות התנועה של המרגל נבעו "מהסכנה שהוא מהווה" למדינת ישראל.

בהצהרה לתקשורת הודיע משרד החוץ כי "ישראל תמשיך לבחון את העדכונים על מצבו כדי לקבוע את המגבלות ההולמות, בהתאם לסכנה הביטחונית שנשקפת מוואנונו".