ראש הממשלה בנימין נתניהו הבטיח הבוקר (יום א') לשרים כי בפעימת אישור הבנייה הקרובה ביו"ש, הצפויה לאחר החגים, תיכלל התוכנית לבניית יחידות הדיור ברובע חזקיהו בחברון. החלטת נתניהו מגיעה לאחר לחץ שהפעילו עליו לאחרונה השרים בנט ודרעי שדרשו לאשר את הבנייה.

התכנית עומדת בקריטריונים שקבע הקבינט לאישור תכניות בנייה חדשות בתקופת טראמפ ומלבד בניין דירות כוללת גני ילדים ולשכת רווחה. בימים האחרונים פנו לנתניהו שורה ארוכה של אישים עם בקשה לאשר את הפרויקט.

היישוב היהודי יזכה לקצת אוויר. חברון (צילום: מירי צחי)

בשבוע שעבר הגיעו לחברון 15 אלף איש, ביניהם הרב הראשי לישראל יצחק יוסף. בפנייה ישירה לראש הממשלה אמר הרב יוסף כי "אני קורא עכשיו לראש הממשלה שיקדם את הבניה ברובע הזה, בפרט לאחר מה שקרה היום עם הפיגוע הזה. לאחר כל פיגוע צריך לבנות בארץ ישראל. יפה עשו השרים דרעי ובנט, שקראו לראש הממשלה לבנות, ואני מצטרף אליהם שתתקבל החלטה של הממשלה וקורא לבנות כמה שיותר בחברון ובפרט בשטח הזה".

בנט אמר כי פעימת הבנייה הקרובה ביו"ש צריכה לכלול את הישוב היהודי בחברון. דרעי הוסיף כי ביקר לא מזמן בחברון ולדבריו, "אין שום מניעה לבנות שם וזה הדבר הכי צודק והכי ראוי". ראוי לציין שזו הפעם השנייה בעת האחרונה שדרעי נרתם למען ההתיישבות ביו"ש: לפני מספר שבועות, הוא זה שאפשר את חידוש העבודות להקמת 'עמיחי', הישוב העתידי של מפוני עמונה.

בשבועות האחרונים ביקרו בחברון שורה של שרים וחברי כנסת, ביניהם דרעי, השר אופיר אקוניס, וסגן השר מייקל אורן (כולנו) שאמר כי הוא "בעד לתאם זאת עם הנציגים האמריקנים אך יש לאשר את הבנייה בחברון".

נושאים קשורים: