צריכת תוספי המזון בישראל, הויטמינים והמינרלים, כבר מזמן יצאה מתחום הטרנד והפכה לחלק מאורח החיים של ישראלים רבים, המבקשים לשפר את בריאותם, לחזק את מערכות הגוף ולסגל לעצמם אורח חיים בריא. רועי לוסטרניק, מהבעלים של חברת “טופ-גאם תעשיות”, המשווקת את תוסף החלבון “קולגן פלוס“, יזם בערב ראש השנה כנס ללקוחות החברה, במטרה להגביר את מודעות הצרכנים בישראל לתוסף החשוב. הכנס נערך בקניון החדש של גינדי, בשער קרליבך, בלאונג’ של מסעדת TYO.

השוק מציע תוספים רבים וממוקדים המיועדים כמעט לכל מערכת בגוף”, אומר רועי לוסטרניק, “אלא שיש תוסף אחד שאחראי למערכות רבות בגוף והוא חלבון הקולגן. מדובר בחלבון השכיח ביותר בגוף, בין 25 ל-35 אחוזים מכלל החלבונים בגוף והוא המרכיב העיקרי בסיבים של רקמות חיבור, סחוסים, רצועות, גידים, עור, עצמות, כלי דם ועוד. למעשה, הוא מהווה כ-6 אחוזים ממשקל הגוף. צריכה קבועה של קולגן מחזקת את המערכות הללו ומהווה גם גורם חשוב בתהליכי אנטי אייג’ינג. בכוונתנו להגביר בקרב הישראלים את המודעות לקולגן ואת החשיבות שלו לבריאות הגוף. ביפן נחשב הקולגן לדת של ממש כבר שנים רבות, ונמצא בקרמים, בשתיה ובמוצרים רבים. מה שטוב ל-120 מיליון יפנים טוב גם לנו. בקרוב נשווק אותו גם אנחנו בעוד וריאציות בישראל”.

אביתר נגר ורועי לוסטרניק

אביתר נגר ורועי לוסטרניק

אביתר נגר, מי שמנהל את הפעילות של “קולגן פלוס” בארץ מטעם חברת “טופ-גאם תעשיות”, אומר: “אחד היתרונות של תוסף החלבון ‘קולגן פלוס’ הוא שקל מאוד לראות את האפקט הפיזי שלו. כאשר צורכים, למשל, ויטמין סי, שמחזק את המערכת החיסונית, זה לא משהו שניתן לראות אותו בצורה מוחשית. נשים מספרות על תחושה פיזית טובה ועלייה ברמות האנרגיה. בדרך כלל נשים שסובלות מבריחת סידן, לא תמיד מבינות מדוע כדורי הסידן שהן צורכות לא משפרים את רמת צפיפות העצם. לא רבים יודעים שהסידן לא נספג היטב בגוף כי רמת הקולגן בגוף יורדת עם הגיל. איזון של רמת הקולגן תביא לספיגה יותר טובה של הסידן.

"אצל צעירים, עד גיל 25, רמת הקולגן בגוף מאוזנת ולמעלה מזה. ככל שמתבגרים הגוף מאבד יותר קולגן מאשר הוא מייצר. בגילאים של 50 ומעלה, רמת הקולגן כל כך נמוכה, ולכן קשה לגוף לספוג את הסידן שהוא צורך. שימוש בתוסף החלבון ‘קולגן פלוס’, מביא בתוך שישה עד שמונה שבועות לאיזון של כמות הקולגן בגוף וההשפעה שלו ניכרת בתחומים רבים, מעבר לצפיפות עצם”.

השיפור הנוסף הוא בתחום דלקות פרקים וכאבי פרקים. “אנשים צורכים חלבונים אחרי אימוני כושר על מנת לבנות את רקמת השריר”, אומר אביתר, “שימוש בתוסף ‘קולגן פלוס’, מחזק ובונה את רקמות החיבור של השריר לעצם, את הסחוסים, הגידים והרצועות. שחיקה של הסחוסים בגילאים מבוגרים מעלה את הסיכון לניתוחים של מפרק הירך, הברך וכו’. התחום השלישי הוא כל נושא האנטי אייג’ינג. שכבת הקולגן שנמצאת בעור שלנו היא שאחראית על האלסטיות שלו, על הנפח, החיוניות והצבע. בגיל צעיר, כשרמות הקולגן בגוף גבוהות, העור נראה אחרת. כשמתבגרים, העור נשאר אותו דבר, אלא שהעדר הקולגן מפחית את הנפח והאלסטיות, ומשם הקמטים”.

בין השאר שמעו המשתתפים את הרצאתה של רונית יודקביץ’, שחקנית, פרזנטורית, יזמית ודוגמנית מגיל 14, ששיתפה את הקהל בסיפור האישי שלה. “ההיכרות שלי עם ‘קולגן פלוס’ היתה לפני כ-3.5 שנים, כאשר שברתי את מפרק הירך. נזקקתי לשני ניתוחים והייתי כמעט נכה. ביקשתי לחזק את השלד והמפרקים אבל תוך כדי ההחלמה והשיפור בטווחי התנועה ובחיזוק המפרקים, הבחנתי בשינוי גם באלסטיות והחיוניות של עור הגוף והפנים, השיער והציפרניים. אני כבר לא צעירה, חגגתי כבר 52 וכעת ברור לי שכדי להיראות בריא וטוב אפשר לוותר על ניתוחים או הזרקות ולהשתמש בקביעות ב’קולגן פלוס’. אחרי 3.5 שנים עם התוסף אני נהנית להתבונן במראה ומרגישה טוב בגוף שלי”
.