תושב באר שבע נעצר ביום שישי לאחר שאיים על הוריו וגרם לנזק בביתם בשל בקשת אמו שלא יעשן ביום כיפור. החשוד בן ה-41 חשוד לאיומים והיזק לרכוש במזיד ומעצרו הוארך עד מחר בצהריים.

בשעות אחר הצהריים ביום שישי האחרון החל וויכוח בין החשוד להוריו לאחר שהוא אמר להם כי הוא רוצה לעשן ביום כיפור. הוריו התווכחו אתו ועל פי החשד בעקבות הוויכוח החשוד השתלח בהם ושבר תמונה בביתם וכמו כן איים עליהם. הוריו הזעיקו משטרה בעקבות האירוע והוא נמלט מביתם ונתפס ברחוב שם נעצר. מדובר בחשוד בעל עבר פלילי עם הרשעות בעבירות איומים, עם בעיות של סמים ואלכוהול ובעל עבר פסיכיאטרי.

הסניגורית של החשוד עו"ד רינת יהב אמרה בדיון בהארכת מעצרו אתמול (שבת) כי "היד של המשטרה הייתה מאוד קלה על ההדק". היא הוסיפה כי: "חברי ציין שהחשד שמיוחס למשיב כי שבר תמונה, מדובר בתמונה שלו. שאמירה שמיוחסת לו ספק רק אם מהווה איום, מדובר באמירה מגעילה שלא אמורה להיאמר, אבל באמירה שלדעתי אם אנחנו בוחנים את יסודות עבירת האיומים ספק רב שבית המשפט יקבע שמדובר באיום כשיצטרך לקבוע. כשמסתכלים על התיק דברים לא היו צריכים להיאמר והוא לא היה צריך לשבור את התמונה אבל מדובר ברף חומרה מאוד נמוך".

שופטת בית משפט השלום נעם חת מקוב האריכה את מעצרו של החשוד עד מחר בצהריים למרות שבמשטרה בקשו להאריך את מעצרו של החשוד בארבעה ימים וכתבה בהחלטתה כי: "אני סבורה כי מהחומר בתיק עולה רף מסוכנות מעט גבוה יותר מזה שאליו מתייחסת הסניגורית, וכמו כן, פעולות החקירה המפורטות בדוח הסודי מקימות חשד לשיבוש החקירה, ובנסיבות אלה נכון יהיה להשלים את החקירה כשהמשיב נתון במעצר. עם זאת, אין מדובר בפעולות חקירה רבות ועל כן איעתר לבקשה בחלקה".

נושאים קשורים: