הסכם הפיוס בין הרשות הפלסטינית לחמאס הולך ומתגבש: מאג'ד פארג', ראש המודיעין הפלסטיני ומי שנחשב למקורבו של אבו מאזן, צפוי להגיע מחר (ב') לרצועת עזה לפגישה עם נציגים של המודיעין המצרי להמשך סיכום פרטי הסכם הפיוס. הפגישה תלויה בהמשך המשא ומתן, אך אם הכל יתרחש על פי התוכנית יפגשו השניים ברצועה. בהמשך צפוי להגיע ראש המודיעין המצרי גם לרמאללה.

בעוד ההסכם מתגבש, נחשפים פרטים נוספים על הדרך שבה התקבלו ההחלטות בין הצדדים, והמעורבות הישראלית מאחורי הקלעים. נאסר אללחאם, עורך סוכנות הידיעות הפלסטינית 'מען' דיווח כי הסיבה להצלחת המשא ומתן על הפיוס היא בשל העובדה שישראל וארה"ב נתנו אור ירוק לפיוס הפנים פלסטיני.

ראש ממשלת חמאס יחיא סינוואר בביקור בגבול עזה-מצרים (צילום: AFP)

"ישראל לא מנסה להכשיל את הפיוס ונתנה לו אור ירוק", אמר אללחאם. "בנוסף מצרים הפעילה את כובד משקלה מתוך הבנה כי לא יהיה פתרון לסוגיה הפלסטינית אם יימשך הפיצול הגיאוגרפי בין עזה לגדה".

אללחאם גילה כי ביום שני תגיע משלחת לעזה שתכלול נציגים מהממשלה ומהביטחון הפלסטיני, מכיוון שאלו הגורמים שאמורים לשלוט בעזה במסגרת הסכם הפיוס. כמו כן אמר אללחאם, שעל פי הסכם הפיוס, צפויה להיות נוכחות קבועה של המודיעין המצרי ברצועת עזה, כדי לפקח על המתרחש בה.

"ישראל לא מנסה להכשיל את הפיוס ונתנה לו אור ירוק" (צילום: AFP)

על פי עורך מען, שר המודיעין ח'אלד פאוזי או נציגים מטעמו, צפוים לבקר ברצועת עזה וברמאללה "הנוכחות של המודיעין המצרי בעזה היא דבר חשוב בדרך להצלחת הפיוס הפלסטיני והסרת המצור על עזה. הדבר יבטיח שאף צד פלסטיני לא יפעל לכישלון הפיוס".

נושאים קשורים: