יום הכיפורים תשע"ח הגיע לסיומו. בשעות האחרונות חזרה לפעילות בהדרגה התחבורה הציבורית. בכבישים רבים צפויים פקקים עקב חזרתם של אלפי ישראלים לביתם. כמדי שנה, גם השנה היו ידי כוחות הביטחון וההצלה מלאים ועמוסים בעבודה. חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום הוזנקו לטפל ב 2,229 אירועים ברחבי הארץ והעניקו טיפול רפואי ל-1,659 בני אדם.

מתוך הנפגעים: 228 התעלפו, התייבשו וחשו ברע עקב הצום. 21 נזקקו להחייאה. 265 בני אדם נפגעו ונזקקו לעזרה ראשונה עקב פציעה מרכיבה על אופניים, גלגיליות, סקייטבורד, מהם שבעה במהלך רכיבה על אופניים חשמליים והובורד. 28 בני אדם נפצעו בתאונות דרכים, בהם שיניים בינוני ו-26 קל. 24 בני אדם נפצעו באירועי אלימות שאירעו ברחבי הארץ, בהם 1 קשה ו- 23 קל.

צוותי מד"א הוזעקו גם להעביר 134 יולדות לבתי החולים. שבע נשים יולדו ע"י צוותי מד"א בערים מג'דל שמס, קלנסווה, מודיעין, פתח תקווה, כרמיאל, ירושלים ובני ברק. שירותי הדם של מד"א סיפקו לבתי החולים בארץ 62 מנות ומרכיבי דם במהלך יום הכיפורים.

במד"א מדווחים כי גם השנה נרשמו שתי תקריות של יידו אבנים על אמבולנסים והפרעה לצוותים על ידי בני נוער וילדים בערים אשדוד ועכו. "יצויין כי לא מדובר בחרדים", נמסר בהודעת מגן דוד אדום.

גם לוחמי האש עבדו קשה במהלך החג. במהלך יום הכיפורים פעלו לוחמי האש ב-155 אירועים ברחבי הארץ מתוכם שלוש שריפות בדירות. חילוץ פצועה בתאונת דרכים בחיפה. היום סמוך לשעה חמש אחר הצהריים פרצה שריפה בשמורת נחל תנינים. במקום פעלו 10 צוותי כיבוי מתחנות חדרה וחיפה. נתגלו מספר מוקדים ולכן יש חשד להצתה. על פי הערכה ראשונית נשרפו כעשרה דונם. כרגע המצב בשליטה.