כוכב הפייסבוק הימני והראפר יואב "הצל" אליאסי פרסם היום (חמישי) פוסט על נוי שטרית, צעירה מאשקלון שהתחתנה עם בדואי מרהט בשם עלא – וגרם לפרץ של זעם ברשת מצד הגולשים. "הצל" ניסה להשתעשע, חשף אפליקציה בשם "מוסלME" שלכאורה "מעדכנת בזמן אמת האם היום נוי יהודייה או מוסלמית". האפליקציה, אם תהיתם, לא קיימת בחנות הסלולר.

נוי שטרית ובן זוגה עלא (צילום: מתוך הפייסבוק)

את רוב הגולשים הפוסט לא הצחיק והלגלוג על שטרית הוציא אותם מכליהם. "הצל, תקשיב בדרך כלל אני בעד הדעות שלך, אבל אם נוי בעניין הזה אתה מגזים. תמחק בבקשה את הפוסט. אתה לא יודע מה היא עוברת, איזה סבל היא נמצאת זה לא בידיים שלה. לצערי, ראיתי את הדבר הזה קורה מהמקום הכי קרוב אליי. אין לך זכות לשפוט אותה. לא אתה ולא אף אחד אחר כאן. היא במצוקה תבינו זה כבר לא בידיים שלה. תתפללו עליה ועל כי מי שנמצאת בצרה הזאת", כתב לו שחר יעקב.

הגולשת ריקי אוחנה הוסיפה: "מספיק! תרד ממנה כבר! היא לא מעניינת אף אחד. ים של אנרגיות אתה משקיע על הבחורה הזו. יש כל כך הרבה דברים חשובים להתעסק בהם, והיא האחרונה ברשימה. אם בכלל".

הצל נגד נוי שטרית (צילום: מתוך הפייסבוק)

גם העוקב דן מלכי זעם: "הצחוקים שאתם עושים על הגב של היהודייה המסכנה הזאת רק דוחפת אותה יותר אליהם, ונותן לה הרגשה שאין לה לאן לחזור. אז אני כבר לא יודע מי יותר אשם! יהי רצון שתחזור אלינו במהרה".

חני רוגול המשיכה: "אתה פשוט ממש מגזים. פעם ממש הערכתי את הפעילות שלך. גם אם אתה לא מאמין בדרכה אתה סתם מתנהג כבריון שמוכיח לה שעדיף לחיות אצלו. היא ילדה! מה אם זו תהיה הבת שלך? שיעשו לה כזה שיימינג? בחייאת, תנו לדברים להתנהל בינה לבין גורמים רלוונטים! מה זה הבריונות המכוערת הזו?

מתאים ליסודי, לא לאדם כמוך. אכזבה ענקית".

התגובות הקשות על הפוסט של הצל (צילום: מתוך הפייסבוק)

העוקב נאור יהודה לא חסך במילים: "לא מבין מה הסיפור שלך? הבחורה אוהבת אותו! (לא נכנס לקטע של יהודי או ערבי). אבל היא אוהבת! וכמו בכל אהבה שרבים, נפרדים ואז חוזרים.. מה זה שונה? תשחרר כבר ממנה, תשחרר! היא בחרה דרך שאתה לא מאמין בה, הבנו את זה. אבל יאללה תן לה לחיות!"

"בשבוע שעבר היא רצתה לחזור בתשובה"

על פי כתבה שהתפרסמה בערוץ 20, שטרית התאסלמה בחודש שעבר במסגד אל-אקצה לצורך נישואיה עם עלא אבו-סגיר, ולאחר פעילות של ארגון להב"ה שבה לפני ראש השנה לחיק היהדות, במהלך טקס מיוחד שנערך בבית כנסת, בהשתתפות עם בנצי גופשטיין, מייסד ומנכ"ל ארגון להב"ה. הטקס פורסם ברחבי הפייסבוק והפך בן לילה לוויראלי. אלא שהאהבה הכריעה, ושטרית שבה תוך מספר שעות לבסוף לבן זוגה המוסלמי.

גופשטיין הגיב על כך בפייסבוק, ציטט פסוק מהלכות תשובה: "רשות כל אדם נתונה לו: אם רצה להטות עצמו לדרך טובה ולהיות צדיק, הרשות בידו; ואם רצה להטות עצמו לדרך רעה ולהיות רשע, הרשות בידו", ואז הסביר: "אנחנו נמסור נפש על כל יהודייה ונעזור לכל אחת שתרצה לעזור לעצמה ולחזור בתשובה. במשך חודש שלם פעילים שלנו היו בקשר עם נוי. בשבוע שעבר היא רצתה לחזור בתשובה. נוי ביקשה שנצלם אותה חוזרת ליהדות וכך עשינו. היא הייתה בדירות החירום שלנו".

שטרית, תושבת אשקלון במקור, ואבו-סגיר, תושב רהט, הכירו בטיילת באשקלון ובחודש שעבר התחתנו בהר הבית ועברו להתגורר יחדיו בבאר שבע. תמונת הנישואים של השניים יצרה אף היא סערה ברשת החברתית והופצה בקבוצות רבות.

נושאים קשורים: