ארגון המדינה האסלאמית פרסם קלטת שמע נדירה של מנהיג הארגון אבו בכר אל בגדדי, לראשונה מאז נובמבר 2016. לא ברור מתי הוקלטה הקלטת, אך אל בגדאדי מתייחס בה לאיומים של צפון קוריאה על ארה"ב – מהחודש האחרון.

קלטת השמע, באורך של 46 דקות, פורסמה באמצעות ארגון "אלפורקן". בקלטת, מתייחס מנהיג דאעש להתפתחויות האזוריות. כך למשל הוא מדבר על ארה"ב, שמציגה את עצמה לטענתו כמעצמה העולמית היחידה, אולם היא מאבדת את מעמדה והופכת להיות מדינה בעלת חובות ענק שמאיימים למוטט אותה. לפי אל בגדדי, בניגוד לארה"ב, רוסיה דווקא "מתחזקת והופכת למעצמה החלופית על חשבון ארה"ב. רוסיה ואיראן הם אויב שצריכים להילחם בו כאיש אחד".

בחלק אחר בקלטת אומר מנהיג המדינה האסלאמית כי, "צפון קוריאה מאיימת על ארה"ב ויפן בנשק גרעיני". במשפט זה הוא מוכיח לכאורה כי מדובר בהקלטה חדשה, שכן היא מתייחסת לניסויים הגרעיניים שביצעה לאחרונה צפון קוריאה ולחילופי האיומים בין מנהיגי המדינות בחודש האחרון.

מנהיג דאעש התייחס גם לפיגועים האחרונים שבוצעו באירופה, ועודד את מאמיניו להמשיך את המתקפות על המערב כדי "להצית את אש המלחמה. ולהילחם באויב בכל מקום". אל בגדדי ביקש מחסידיו להתמקד בכלי התקשורת אותם כינה: "מוקדי הלוחמה הפסיכולוגית של הכופרים". הוא ביקש מהסונים בעיראק, סוריה ותימן לחזור לדתם ו"לא לנטוש את הג'יהאד. להילחם בכופרים ובראשם אמריקה ותומכיה שאחראים על מות בניכם".

התמונה בה נראה לכאורה "גופתו " של מנהיג דאעש ( )

בגדדי בחר לראות את הצד החיובי בהפסדים שנחל דאעש בשנה האחרונה, ואמר כי הם אלו שמבהירים מי הם הכוחות שנלחמים בדאעש. הוא "איחל" לקואליציית הכופרים "כישלון מול לוחמי דאעש, לוחמי החליפות האסלאמית".

מצבו של אבו בכר אל-בגגדי, מנהיג ומייסד הח'ליפות של דאעש, נותר בחודשים האחרונים בסימן שאלה: האם הוא חי? מת? פצוע קשה? בשנה האחרונה הודיעה כמעט כל מדינה שמעורבת בלחימה באזור המזרח התיכון על כל שאל-בגדדי "חוסל" במתקפה זו או אחרת: בהפצצה, בפשיטה, במוסול, בסוריה. ביוני האחרון הודיעה רוסיה שככל הנראה אל בגדדי נהרג בתקיפה אווירית בסוריה באזור רקה. לעומת זאת, בתחילת החודש ציינו האמריקאים כי ככל הנראה הוא עדיין בחיים.

נושאים קשורים: