הצעירה בת ה-19, שנעצרה בחשד למעורבות בתקיפת המאבטחים באיכילוב שאירעה הלילה (ה'), מסרה את גרסתה כשנחקרה על ידי המשטרה. "אני חולה במחלה קשה ומטופלת באיכילוב מספר חודשים", טענה החשודה שהייתה מטופלת בבית החולים.

עבריינים היכו מאבטחים באיכילוב

הצעירה הוסיפה: "היו לי כאבים חזקים והגעתי עם אבא שלי לקבל את הטיפול. המתנתי שם שעתיים בלי שהתייחסו אלי. אמרתי לאחיות שהן מכירות את המחלה שלי ושאני סובלת מכאבים ושיתנו לי את הטיפול, אבל התעלמו ממני".

לפי גרסת איכילוב, הצעירה ניסתה לחטוף טלפון מאחת האחיות בבית החולים – מה שהצית לאחר מכן את האירוע האלים. "רציתי בסך הכול להתקשר לרופאה שלי כדי שהיא תגיד להם לתת לי את הטיפול", אמרה החשודה. "האחיות הזעיקו מאבטחים, והם תקפו אותי. אמרתי להם 'אני חולה, תפסיקו לתקוף אותי'. אבל הם המשיכו".

לפי החשד, לאחר התקרית עם הפלאפון, הצעירה ואביה הזעיקו למקום אנשים נוספים. כפי שתועד במצלמות האבטחה של בית החולים, אל הכניסה למיון הגיע רכב מסוג סקודה וממנו זינקו חמישה גברים, אחד מהם ככל הנראה היה חמוש באקדח. המאבטחים מנעו את כניסתם ובעקבות זאת החלו החשודים להכות את המאבטחים. מיד לאחר מכן ברחו החשודים מהמקום ונכנסו בחזרה לרכב שהמשיך לעמוד ללא אישור ברחבת האמבולנסים.

שלושה מאבטחים הוכו וטופלו במצב קל עד בינוני בחדר הטראומה. הם סובלים משיניים שבורות, חבלות בפנים ובגוף, שברים וסדקים בעצמות.

הצעירה מכחישה כי היא זו שהזעיקה את התוקפים. פרקליטה, עו"ד אסף גונן, אמר: "גם אם היא הזעיקה אותם ואמרה להם שהיא לא קיבלה טיפול הולם, עדיין אין לה קשר לתקיפה. היא לא נתנה להם הוראה לתקוף את המאבטחים, היא לא ראש ארגון פשע. הם אנשים בוגרים עם שיקול דעת. היא לא אחראית לקטטה שהתפתחה". מעצרה של הצעירה ואביה הוארך עד יום שני. עו"ד גונן הגיש ערר למחוזי ומעצרו של האב קוצר ביום. המשטרה עדיין מנהלת מצוד אחר החשודים בתקיפה.

"היא לא אחראית לקטטה שהתפתחה". עו"ד אסף גונן (צילום: אופיר הראל)

"מדובר באירוע חמור מאוד עם דפוס פעולה מהעולם העברייני שמשקף את אוזלת היד של המערכת נגד פושעים שפועלים באלימות נגד אנשי צוות רפואי", אמר מנהל המרכז הרפואי פרופ' רוני גמזו. "המאבטחים נאלצו להגן בגופם על הצוות הרפואי. על פי החלטתי, מהיום יוצב שוטר 24/7 בחדר המיון ואני מצפה שכך יהיה בכל בתי החולים", הוסיף.

נושאים קשורים: