בפסטיבל הקולנוע הפלסטיני בטורונטו (TPFF), שהתקיים השבוע, שודרו חמישה סרטים ישראליים. זאת למרות הקריאות של ארגוני ה-BDS לחרם תרבותי גורף על כל הפרויקטים הקשורים לישראל, בייחוד אלו הזוכים לתמיכת הממשלה וגופים רשמיים אחרים. באתר של הארגון היהודי "בני ברית" בקנדה שיבחו את הפסטיבל על ש"התריס נגד תנועת החרם על ישראל".

בין הסרטים שהוקרנו בפסטיבל היה הסרט "לא פה, לא שם", שקיבל תקציב מקרן הקולנוע הישראלית של משרד התרבות והספורט. סרטם של הבמאית הפלסטינית-ישראלית מייסלון חמוד ושל המפיק הישראלי שלומי אלקבץ מספר על שלוש נשים ערביות-ישראליות הגרות יחד בתל אביב על אף השוני ביניהן. עוד הוקרנו בפסטיבל הסרטים "עניינים אישיים", "ירושלים, אנחנו כאן", "Looted and Hidden" ו"Rubber Coated Steel".

"התפתחות זו מציגה את הכישלון המוחלט של קמפיין ה- BDS בקנדה", אמר מייקל מוסטין, מנכ"ל בני ברית קנדה. "על ידי הצגת הקולנוע הישראלי, TPFF תמכה בכלכלה הישראלית ובאמנות הישראלית, למרות התנגדות עזה מצד כמה גורמים פלסטינים-קנדים".

מוסטין הוסיף כי "כעת יש לשאול שאלה רצינית של אלה המקדמים את סדר היום של BDS בקנדה ובארצות נוספות: אם אפילו פלסטינים בתפוצות אינם טורחים להחרים את המדינה היהודית, למה שמישהו אחר, כולל רוג'ר ווטרס, יעשה זאת?"

נושאים קשורים: