תגובות קשות לסרטון שהופץ ברשת ובו נטען כי אם יוני נתניהו, אחיו של ראש הממשלה, היה עדיין בחיים הוא היה שומר על מוסריותו. לסרטון שהפך לוויראלי תוך זמן קצר אחראי ישי הדס, פרסומאי ומפיק סרטים בשנות השישים לחייו.

סרטון המחאה של ישי הדס:

איש מפלגת העבודה, האלוף במיל׳ עמירם לוין, תקף את הסרטון: "זה לא אנושי, זה לא ישראלי, זה לא יהודי. יוני נתניהו היה חבר שלי ביחידה ואני כואב את מותו עד היום. ביבי היה חייל שלי ואני יודע כמה אהב את אחיו וכמה הוא חסר לו גם היום. כולם מתגעגעים אליו וזוכרים אותו. אז כן, יש חשדות ויש חקירות ואני חולק על מעשים רבים של נתניהו. אבל לעולם לא אסכים לעשות שימוש ציני ודוחה כל כך בשכול של משפחה שכולה".

"כשמדובר ביוני נתניהו ז״ל, אין שמאל ואין ימין. כל מי שקרא את הספר 'מכתבי יוני' מבין על מה ישי הדס מדבר בסרטון. מבין את ההבדל בין 'כולם אחריי!' לבין 'אססמול שכחו מה זה להיות יהודים'", כתבה בפייסבוק נועם בן יעקב. סיגלית בן יוסף כתבה מנגד כי "שימוש ציני ,דוחה שלא לומר מגעיל במות האח. יש גבול לחופש הביטוי. אינני נמנית עם אוהבי ביבי, להיפך, אבל יש גבול לכל תעלול".

בסרטון עצמו ממופיע ישי הדס ואומר למצלמה: "אלוהים, כמה היינו מרוויחים אם אחיך הישר והמוכשר לא היה נופל חלל. אם אחיך היה נשאר בחיים לא היית מעז להתנהג ככה, לא היית חיי בנהנתנות חזירית ומנקרת עיניים, כי לא היה לך פנים להביט לו בעיניים. לא היית כזה רודף כבוד ותעב בצע ולא היית לעצמך ארמון, 'לא ככה נוהגים ביחידה ובמשפחה', הוא היה אומר לך. לא היית מעז להתאכזר לנכים שחיים מ-2350 שקלים, הוא המוסרי לא היה מרשה לך.

"אם אחיך היה חי, הוא היה נדהם מרמת מוסריותם של המושחתים שסובבים אותך… הוא הפטריוט, לא היה מאפשר לך לפלג את העם בנאומי ההסתה… 'תביט איך אתה נראה בנאום האחרון שלך, ככה לא מתנהג מנהיג'. אם אחיך היה חי, הוא היה נותן לך בראש על זה שח"כים מושחתים ושרות חסרות תרבות משתלחים ברמטכ"ל ובמשפחות השכולות. הוא לא היה נותן לך להתחבר עם מיליונרים מפוקפקים וטייקונים. אין מצב שהוא היה נותן לך ולבני המשפחה לקבל את המתנות, וכמה מתנות…

"אם אחיך היה חי הוא היה גוער בך, 'תפסיק להתחבא כמו שפן, אם אתה באמת זכאי ולא היה כלום, תצא כמו גבר ותוכיח את חפותך'… הוא היה סוגר אותך בחדר וחוקר אותך: 'מדובר כאן במיליארדי שקלים שנלקחו מהצבא, תביט לי בעיניים- לקחת או לא?'… הוא הגיבור היה משחרר את המדינה, שאתה הקיסר מחזיק בשבי.

"אח, כמה כואב הוא מת. כי אולי הוא זה שהיה מנהיג אותנו בצניעות וביושר, וכל ההיסטוריה הייתה משתנה. קצת מתחת לחגורה ביבי? קרוב לוודאי שאתה צודק, תזכור את זה בפעם הבא כשאתה משסה אותנו איש באחיו. ותזכור: Anything you can do we can do better".

יוני נתניהו (צילום: לע"מ)
נתניהו בהנחת אבן פינה לפארק על שמו של אחיו בבת ים (צילום: יוסי זליגר)

בראיון ל-360 הסביר הדס, הפעיל במחאה מול בית היועמ"ש, מה עומד מאחורי הסרטון הבוטה ומדוע בחר להשתמש בשכול כדי לנגח את נתניהו. "ראש הממשלה – כל מה שאתה יכול לעשות אנחנו יכולים לעשות טוב יותר. אני חושב שלקיים בחודש יוני טקס פרטי לחייל בודד שנקרא יוני נתניהו בהשתתפות שרים ונשיא זה סבבה, אבל לבטל טקסים להורים שכולים לנופלי מלחמת יום הכיפורים מטעמים כלכליים זה לא מסתדר אחד עם השני. ביטן, שהכריז שהוא ממונה לשר אחרי שקרא לאב שכול 'שקרן' ולא קיבל ולו נזיפונת. אי אפשר להשתמש בשכול באופן חד צדדי", הוא קבע.

לדבריו, מאחורי הסרטון עומדים הוא ושלושה שותפים, לא מהפוליטיקה, שמבקשים לשנות את דעת הקהל. "השתמשנו בכל הכלים ובכל התדמיות שביבי משתמש כל כך הרבה שנים, והעמדנו לו מראה. אנחנו רואים איך הוא מתנהג ומשתמשים בזה נגדו. הקמנו את עמוד 'זכות הצעקה' בפייסבוק בשביל הדברים האלו כי את הזכות לצעוק יש לנו", אמר הדס והוסיף כי "הכל נעשה מאהבה גדולה של העם והארץ והמולדת. רק מתוך זה, אנחנו לא נגד. זה בא מהמקום הכי טוב והכי כן".

"מבחינת ראש הממשלה אני שמאל ששכח להיות מה זה להיות יהודי. אבל כשאני מדבר איתך אני רואה את הפמוטים לידי ואשתי מדברת איתי על הסוכה", המשיך הדס. כאשר נשאל מדוע הוא בוחר להביע את המחאה בצורה כל כך קיצונית הוא ענה כי "יש את הצד שמרשה לעצמו להתעלם מהתקשורת, לחסום את מי שהוא רוצה לתגובות ולהגיד בכלי תקשורת פרטי מה שהוא רוצה ואיך שהוא רוצה, ואנחנו צריכים לשמור על האיפוק וההגינות? די. זה הכלים שאתה בוחר. אנחנו יודעים להשתמש בכלים האלה טוב ואף יותר טוב. הסרטון הזה הוא רק הסנונית הראשונה".