המשטרה מקיימת מצוד אחרי חמישה גברים שהכו הלילה (ה') מאבטחים בבית החולים איכילוב ומבקשת את עזרת הציבור לזהות את הוקפים. במרכז הרפואי הודיעו כי בשעה 12:30 בצהריים תתקיים עצרת מחאה ברחבת המיון בעקבות האירוע האלים.

עבריינים היכו מאבטחים באיכילוב

המקרה החלה בשעה 03:00 בלילה, מטופלת בת 19 שהגיעה בליווי איבה (49) הלינה על הטיפול הלקוי שקיבלה לטענתה. לפי בית החולים היא אף ניסתה לגנוב טלפון מאחות בחדר המיון. מאבטח הוזעק לעזרת האחות והפריד בינה לבין המטופלת. מאיכילוב נמסר כי בני משפחתה כבר איימו בעבר על רופאים, אחיות והנהלת בית החולים והורחקו על ידי צוות האבטחה.

כחצי שעה לאחר מכן עצר בכניסה למיון רכב מסוג סקודה וממנו זינקו חמישה גברים, אחד מהם ככל הנראה היה חמוש באקדח. המאבטחים מנעו את כניסתם ובעקבות זאת החלו החשודים להכות את המאבטחים. מיד לאחר מכן ברחו החשודים מהמקום ונכנסו בחזרה לרכב שהמשיך לעמוד ללא אישור ברחבת האמבולנסים.

שלושה מאבטחים הוכו וטופלו במצב קל עד בינוני בחדר הטראומה. הם סובלים משיניים שבורות, חבלות בפנים ובגוף, שברים וסדקים בעצמות. מבית החולים נמסר כי "הצוות הרפואי והסיעודי נותר המום, מפוחד ומבוהל בעקבות מעשה האלימות".

בית החולים מסר את המידע למשטרת ישראל וזו פתחה במצוד אחר העבריינים. המטופלת בת ה-19 ואביה בן ה-49 שליווה אותה נעצרו הבוקר על ידי המשטרה במעורבות בתקיפת מאבטחים בבית החולים איכילוב.

"מדובר באירוע חמור מאוד עם דפוס פעולה מהעולם העברייני שמשקף את אוזלת היד של המערכת נגד פושעים שפועלים באלימות נגד אנשי צוות רפואי", אמר מנהל המרכז הרפואי פרופ' רוני גמזו. "המאבטחים נאלצו להגן בגופם על הצוות הרפואי. על פי החלטתי, מהיום יוצב שוטר 24/7 בחדר המיון ואני מצפה שכך יהיה בכל בתי החולים", הוסיף.

כמו כן, גמזו קרא לשר לביטחון פנים גלעד ארדן ולמפכ"ל המשטרה רוני אלשיך להגדיל את מעורבותו בנושא. "בעיקר מצפה שמערכת המשפט תדע לגזור עליהם עונש חמור שיגרום סופסוף הרתעה נגד כל מי שיפנה נגד רופאים, אחיות ועובדי מערכת הבריאות".

נושאים קשורים: