אשת הטלוויזיה דליה מזור הספידה היום (ה') את לכתו של המנחה והקריין דניאל פאר בגיל 74. "עבדתי ביחד עם דני 40 שנה בתוכניות הרבות. הוא היה בן אדם במלוא מובן המילה. איש נעים הליכות עם אישיות מלבבת ויחד עם זאת הוא היה מקצוען", סיפרה מזור ל-360.

"היה בן אדם במלוא מובן המילה". דליה מזור. (צילום: קוקו)

פאר אושפז וטופל ביחידה לטיפול נמרץ נוירוכירורגי במרכז הרפואי שערי צדק לפני מספר ימים עקב דימום מוחי נרחב והיום נפטר בבית החולים. פאר עבד במשך עשרות שנים ברשות השידור והגיש בין היתר את התוכניות "כלבוטק", "מבט" ו"על גלגלים" וכן את האירוויזיון שנערך בישראל. פאר היה מבכירי העיתונאים והשדרים ברדיו ובטלוויזיה בישראל.

דניאל פאר מגיש את חדשות הלילה. רשות השידור

מזור הגישה עם פאר לסירוגין את מהדורת "מבט" בימים שהטלוויזיה הישראלית הייתה הערוץ היחיד. בנוסף, מזור הנחתה איתו משדרי יום העצמאות של הטלוויזיה ועבדה איתו בתוכנית הבוקר "בוקר טוב ישראל". שניהם אף חלקו מספר פעמיים במה בהנחיית תחרות הקדם אירוויזיון. "הוא הכניס את סגנונו האישי למדיה הטלוויזיונית שהיתה אז נוקשה ובחיתוליה. אנשים אהבו מאד לעבוד איתו ואפשר היה לסמוך עליו במאה אחוזים שיציל אותך בשידור", אמרה מזור.

"בכל שנות עבודותינו לא ראיתי אותו מתרגז או מרים את קולו". דניאל פאר. (צילום: Ehudg, מתוך ויקיפדיה)

"בכל שנות עבודותינו לא ראיתי אותו מתרגז או מרים את קולו. הוא מעולם לא התנהג בצורה שלפעמים מצופה מאנשים העובדים בתחום הזה, שיש בו הרבה לחצים ומתחים. הוא תמיד היה רגוע. זה היה האופי שלו", ספדה מזור. לדבריה, "לדני היה חוש הומור נפלא וגם כשרצה להגיד דבר ביקורת הוא תמיד עשה זאת בדרך ההומור".

המגיש המיתולוגי פרש לגמלאות ב-2010 לאחר כ-48 שנות שידור. אחרי פרישתו הצטרף לטלוויזיה הקהילתית מרכז קהילתי בית הכרם ירושלים.

"לאחר שנפרדו דרכינו לא שמרנו על קשר. בגילאים האלה כל אחד פנה לדרכו והשקיע יותר במשפחה ובנכדים. לפני שנה נפגשנו שוב לצילומי תוכנית הפרידה מרשות השידור ולקראת המעבר לתאגיד, והשתתפנו בתוכנית 'זה הסוד שלי'. הסוד שלנו היה היותנו צמד המגישים הראשון ששידר את 'מבט' לחדשות בצבע. שמחנו מאד להיפגש ולהתעדכן זה בחייו של זו", סיכמה.

"הוא מאד נפגע כשלא הציעו לו להישאר כמו שהוצע לאחרים", סיפר העיתונאי ואיש התקשורת יגאל רביד. "הוא ציפה וקיווה לכך. הוא לא התאים ולא הסתדר עם מלחמות האגו שהיו ברשות השידור", הוסיף.

רביד ופאר נפגשו לראשונה בגלי צה"ל לפני כ-40 שנה. "שנים רבות הוא היה המדריך שלי ברדיו ובטלוויזיה, וגם סוג של מנטור לי ולרבים אחרים", אמר.

"הוא לימד אותי שגישה רצינית בכל תחום עשויה להפוך כל שדרן לווירטואוז. זה לא דבר מובן מאליו שאדם יכול להיות יום אחד מגיש חדשות ולמחרת לשדר אקטואליה רכה כמו התוכנית 'על גלגלים' ובשבוע שלאחר מכן להנחות את האירוויזיון. זו הייתה גדולתו. אני וחברים רבים אחרים חייבים לו את הקריירה שלנו", הוסיף.

"איש אדיב ומסביר פנים שלא התיימר להיות מה שהוא לא". דניאל פאר וחיים יבין. (צילום: דודי ועקנין)

לדבריו, "הוא קיבל אותי לעבודה כמבזקן בתוכנית הבוקר 'בוקר טוב ישראל' אותה הגיש. לאחר שידור התוכנית היינו אוכלים יחד ארוחת בוקר ומדברים על הכול בצורה משוחררת ובלתי פורמלית, תוך כדי שהוא מצייד אותי במצוות עשה ואל תעשה בשידור".

העיתונאית איילה חסון הנמצאת בחופשה משפחתית בחו"ל סיפרה ל-360 כי "דניאל פאר היה קולגה. הוא ראוי למלים חמות ולפרידה ראויה. דני היה איש אדיב ומסביר פנים שלא התיימר להיות מה שהוא לא. הוא היה עיתונאי שידע להעריך עבודה עיתונאית רצינית וגם להגיד את זה".

נושאים קשורים: