במשך שבעה וחצי שבועות, לורן נואלס בת ה-29 הייתה משוכנעת שהיא בהריון – אבל רק בבדיקה שגרתית התבררה האמת: האם האוסטרלית התבשרה כי "בטן ההריון" שלה כלל לא מכילה בתוכה עובר – אלא מצבור של תאים סרטניים,

"זה היה פשוט מחריד". לורן נואלס (נואלס)

על פי ידיעה שפורסמה הבוקר (יום ה') ב"דיילי מייל" הבריטי, נואלס האוסטרלית חלתה ב"מולה" – מחלה טרופובלסטית הריונית, שגורמת לגידולים שמתפתחים ברחם בעקבות הפריה לא תקינה.

נואלס, שהייתה בטוחה שהיא נמצאת בתחילתו של הריון שני, הייתה מבולבלת. "איך יכול להיות שאין תינוק? זה היה דבר מאוד מוזר וקשה לשמוע", שיחזרה. "הרופאים אמרו לי שזה הריון מולרי, אבל הבטן שלי החלה לגדול והייתי בטוחה שאני בהריון".

מבוהלת, נואלס חזרה לביתה וחיפשה בקדחתנות באינטרנט על אודות האבחנה הנדירה. בסופו של דבר היא הבינה שהתינוק שעליו חלמה אינו, ושבטנה ההולכת וגדלה מכילה תאים מסוכנים שעליה להיפטר מהם בהקדם. "היה קשה למצוא מידע על הריונות מולריים וזה הגדיל את החרדה שלי", סיפרה. "הייתי הרוסה והבהלה שלי החלה לצאת משליטה ולא הצלחתי לרסן אותה".

"איך יכול להיות שאין תינוק?". לורן נואלס (נואלס)

למרבה הצער, הסיפור לא הסתיים בכך: לאחר שהרקמות הפגועות הוסרו, הגידול גדל בחזרה – בקצב מהיר פי שניים. לרוע מזלה, לורן נאלצה "ללדת" את הגוש, לאחר שחוותה כאבים דמויי צירים.

"התחלתי להרגיש התכווצויות וחשבתי שאני מכירה את התחושה הזו", סיפרה. "הלכתי לשירותים וזה פשוט יצא, כל המסה. זה היה פשוט מחריד".

לאור מצבה, לורן שהתה במחלקה האונקולוגית ועברה טיפולים שמיועדים לחולי סרטן. "זה הפך מהריון לסרטן בשניה, משמחה לאימה", אמרה. "לעולם לא אשכח את הרגע הזה".

כיום, שלוש שנים לאחר אותו הריון, לורן הבריאה לחלוטין והספיקה להביא לעולם תינוקת בשם אינדי, אחות לבנה צ'ארלי בן החמש. יחד עם זאת, האם הצעירה הודתה כי כשהבינה שהיא בהריון – החוויה הטראומטית צפה מחדש וגרמה לה לחששות רבים.

"הייתי בחרדה כשגיליתי שאני שוב בהריון", אמרה. "פחדתי כ"כ שזה יהיה עוד הריון מולרי, כי ברגע שזה קורה פעם אחת – יש יותר סיכוי שזה יקרה שוב. ילדתי אותה בניתוח חירום, אבל למרבה המזל אינדי יצאה מושלמת".

כעת מנסה האם הצעירה להעלות את המודעות בנוגע להריונות מולריים, בתקווה לסייע לנשים אחרות. "אני מקווה שפרסום הסיפור שלי יגרום לנשים אחרות במצבי לבקש עזרה, וייתן להן תקווה שהן כן יוכלו ללדת".

נושאים קשורים: