יש הרבה בעיות שיכולות לגרום לחוסר ביטחון אצל ילדים: חלק סובלים מעודף משקל, על אחרים צוחקים בגלל המשקפיים – ויש כאלו שסופגים עלבונות בשל גובהם, אבל המקרה של קיילי לנווי בת ה-24 היה יוצא דופן אף יותר.

"פגעו בי מאוד". קיילי לפני הניתוח (לנווי)

במשך 23 שנים, לנווי לא העזה לחשוף את מצחה: היא סירבה ללכת לים או לבריכה, הסתירה אותו גם מבני זוג – והקפידה לכסותו כל הזמן באמצעות שיערה. זאת, מפני שהמצח של לנווי היה גבוה במיוחד, ותפס כשליש מהאורך הכולל של פניה – מה שהשווה לה מראה משונה למדי.

הסתירה באמצעות השיער. קיילי לפני הניתוח (לנווי)
"לא סיפרתי להורים על ההתעללות". קיילי בילדותה (לנווי)

בסופו של דבר, לאחר שנים רבות של סבל וחיפושים אחר פיתרון, גילתה לנווי כי ישנו ניתוח להורדת קו השיער. את הניתוח, שעלותו 6,500 פאונד (כ-30,000 שקל) וההתאוששות ממנו אורכת תשעה חודשים, עברה הצעירה בקיץ שעבר – ומאז, לדבריה, השתנו חייה.

כבר לא מתביישת. קיילי כיום (לנווי)
החלמה של תשעה חודשים. קיילי מיד לאחר הניתוח (לנווי)

לנווי הבריטית סיפרה כי סבלה מהצקות והתעללות לאורך שנות לימודיה בבית הספר – מה שעורר בה חרדות וגרם לה לחשוש לחשוף את מצחה, כך עולה מידיעה שפורסמה הבוקר (יום ד') ב"דיילי מייל" הבריטי. "תמיד ראיתי שאנשים מדברים עלי ולועגים לי", סיפרה. "היו קוראים לי בשמות גנאי. למרבה המזל היו לי חברים קרובים – אבל זה עדיין פגע בי מאוד".

"לא ידעתי אם אפשר לטפל בזה". קיילי לפני הניתוח (לנווי)

לדבריה, "מעולם לא סיפרתי להורים שלי על ההצקות בבית הספר. שמרתי את זה לעצמי וזה לא היה קל בכלל. תמיד ידעתי שהמצח שלי גדול מהרגיל, והחל מתחילת גיל ההתבגרות התחלתי להשוות את עצמי לאחרים. השיער שהסתרתי איתו את המצח לא זז במשך שנים. זה היה המסתור שלי. אבל חוסר הביטחון שלי גרם לי לשים המון מחסומים רגשיים".

"השוויתי את עצמי לאחרים". קיילי לפני הניתוח (לנווי)

כעת, לנווי מוכנה לראשונה לחשוף את פניה – לאחר שקו השיער שלה הורד בלא פחות משלושה ס"מ. "אני מסתכלת במראה בכל יום ולא מאמינה למה שאני רואה. זה כאילו שאני הישנה מעולם לא הייתה קיימת. התחלתי להזיז את השיער מהפנים, לראשונה, ובפעם הראשונה אני מרגישה כמו עצמי".

"לא הצלחתי לקבל את עצמי". קיילי כיום (לנווי)

לנווי סיפרה גם כי במשך שנים לא שחתה, משום שפחדה שהשיער יזוז ויחשוף את מצחה. לדבריה, היא חלמה לשחות אך לא העזה לעשות זאת. "זה היה רק חלום כי לא ידעתי אם אפשר לטפל בזה", אמרה. "הייתי אומרת לעצמי, 'אל תהיי מגוחכת, אין שום ניתוח שיכול לעשות את מה שאת רוצה. את פשוט צריכה לקבל את עצמך'. אבל פשוט לא הצלחתי".

"לא מאמינה למה שאני רואה במראה". קיילי כיום (לנווי)

הסוף הטוב, כאמור, הגיע רק לאחר שלנווי גילתה את הניתוח החדשני, והחליטה מיד שזהו הפיתרון עבורה. "כשהסירו את התחבושות בבית החולים הייתי כל כך מרוצה. זה היה בדיוק מה שרציתי", אמרה. "עכשיו אני מאושרת יותר מאי פעם ויש לי ביטחון לעשות הכל".

נושאים קשורים: