רבים במגזר הכללי בוחרים לבצע את הקניות באינטרנט, בלי לצאת מהבית ובלי לבזבז זמן מיותר. לאחרונה גם המגזר הדתי צועד בכיוון, והשנה גם שוק ארבעת המינים, שעל פי הערכות מגלגל עשרות מילוני שקלים בעונה, עובר למסחר און ליין.

בשנים האחרונות עיקר המסחר בארבעת המינים התאפיין בצפיפות, דוחק ושהייה מייגעת בשווקים, אשר בחלקם מותרת הכניסה לגברים בלבד. מנגד, נשים, בעלי מוגבלויות, ובכלל אנשים שהקדמה והנוחות חשובות להם לא פחות מההידור לא מצאו את מקומם. לקראת חג סוכות תשע"ח הושק שירות אינטרנטי חדש – אתר מסורת-אונליין (https://masoretonline.co.il/) שמאפשר להזמין את ארבעת המינים בצורה מקוונת.

סוחרים בודקים לולבים בשוק לקראת סוכות (צילום ארכיון: פלאש 90)

"מעתה ניתן להזמין סט ארבעת המינים בצורה נוחה וידידותית, בפשטות ובקלות ללא ריצה לשוק ובביטחון מלא בקבלת סטים איכותיים בטיבם ובהכשר שלהם, הפתרון הלוגיסטי שבנינו למוצר המיוחד הזה הוא מדהים וישנם כ-250 נקודות איסוף ברחבי הארץ, כפי שמקובל בענף האיקומרס", סיפר רו"ח ברק ברונר, היזם שעומד מאחורי הפיילוט.

"הסלוגן שלנו 'השנה גם אני נוטל לולב' תופס תאוצה, והוא מסמל את היופי במנהג המיוחד הזה שמתקיים באופן זהה כבר אלפי שנים. אנחנו מאמינים שבשנים הקרובות היקף הרוכשים בשווקים ילך ויקטן, בין היתר בגלל התנאים שאינם בהכרח נוחים לכל רוכש או רוכשת, בגלל תנאי התשלום שאינם תמיד נאותים עבור הלקוחות ומכיוון שהרוח נושבת לכיוון אחד – נוחות ופשטות, וציבור הקונים מבין את זה ומיישם זאת הלכה למעשה" מספר ברונר

החנות המקוונת eBAY כבר החלה לעקוב אחרי ההתפתחות העסקית, שלה פוטנציאל רב בשוק ארבעת המינים בישראל ומחוצה לה. אלעד גולדנברג, מנהל הפעילות העסקית של eBay בישראל התייחס למיזם האינטרנטי ואמר כי "שוק האיקומרס בארץ ובעולם צומח וגדל בקצב מואץ, מיליוני קונים חדשים בכל שנה ותעשייה עולמית משגשגת. אנחנו מברכים על כל כניסה של שחקן חזק לשוק האיקומרס".

גורמים המחוברים לאתר מספרים כי מאז עלייתו לאוויר נכנסו אליו כבר אלפי מתעניינים ובוצעו עשרות רכישות, כאשר הסט המוזמן נשלח לכ-250 נקודות איסוף ברחבי ישראל, ללא צורך בתור או ביציאה לשווקים בערב החג. בין מובילי המיזם ניתן למצוא גם את עדי מימרן ועידו קידר ובאתר ניתן למצוא סטים במחירים הנעים בין 47.5 ש"ח סט לילדים לבין 129 ש"ח לסט מובחר כאשר המשלוח מגיע עם חותמת כשרות (כשרויות משתנות הנהוגות בשוק) והודעת SMSנשלחת ללקוח עם הגעת המשלוח לנקודת האיסוף.

בדיקת ארבעת המינים (פלאש 90)
נושאים קשורים: