הרמטכ"ל גדי איזנקוט קבע היום (ד') כי עונשו של החייל היורה אלאור אזריה יקוצר בארבעה חודשים ויעמוד על 14 חודשי מאסר מתוך גזר דינו המקורי. במכתב שנשלח לחייל, שמרצה את עונש מאסרו בכלא 4, הוא הבהיר כי קיצור העונש אינו נובע מתמיכה במעשיו.

אלאור אזריה יוצא מביתו בדרך לכלא 4 (צילום: יוסי זליגר)

"בראיית הרמטכ"ל התנהגותך הייתה פסולה וסתרה את פקודות הצבא ואת ערכי צה"ל", כתב עוזרו של הרמטכ"ל במכתב שנשלח לאזריה. "הרמטכ"ל רואה בחומרה את הכשלים שנפלו במעשיך והסטייה שהייתה בהם מערכי צה"ל כפי שבאו לידי ביטוי גם בפסקי הדין, ורואה חשיבות רבה מסר הנחרץ שיצא מהם ומהטיפול הפיקודי באירוע".

"כמו כן, עמדה לנגד עיניו של הרמטכ"ל העובדה שלא קיבלת אחריות על המעשה ועל שלא הבעת חרטה עליו. כאשר שקל את הבקשה להקלה בעונש, מצא הרטמכ"ל לנכון לשקול שיקולי חסד ורחמים. שיקולים המביאים בחשבון את עברך כחייל לוחם בזירה מבצעית. בהתחשב בשיקולים אלה החליט הרמטכ"ל שיש מקום להקל בעונש והחליט לקצר ארבעה חודשים מעונש המאסר שהוטל עליה".

החלטת הרמטכ"ל בעניין אלאור אזריה ( )

לאחר קיצור עונשו של אזריה, הוא צפוי להשתחרר ב-30 בספטמבר 2018. הוא יוכל לבקש קיצור של עונשו בשליש, על פי כללי בית הדין הצבאי, ואם בקשתו תתקבל הוא ישוחרר ב-10 במאי 2018. קודם לקבלת ההחלטה התייעץ הרמטכ"ל עם חברי פורום מטכ"ל ועם גורמים בצבא ומחוצה לו, כולל משפטנים. יצויין כי הפרקליט הצבאי הראשי התנגד לקיצור העונש.