האם המשבר בין פיב"א ליורוליג בנוגע לסוגיית משחקי הנבחרות בדרך לסיום? המאבק הגדול בין שני הגופים מתנהל בעקבות שיטת חלונות המשחקים שאותה מובילה פיב"א החל מהעונה הקרובה, ובמסגרתה ישחקו הנבחרות במוקדמות אליפות העולם במהלך העונה (נובמבר ופברואר) ובמקביל למשחקי היורוליג, מה שימנע משחקנים הלוקחים חלק במפעל לעמוד לרשות נבחרותיהם.

עד כה התנהל שיח של חירשים, או יותר נכון לא התנהל שיח בכלל, כשכל צד שולח את הצעותיו קודם כל לתקשורת. כך קרה עם הצעת שינוי התאריכים של היורוליג, שנדחתה מייד על ידי פיב"א. בימים האחרונים נרשם שינוי מגמה לאור שיחות מאחורי הקלעים, וראשי התאחדויות מובילות באירופה מנסים להוביל לפתרון.

פיב"א עצמה הגישה הצעה רשמית ליורוליג כיצד לפתור את סוגיית שני החלונות הראשונים, שלפיה יוקדם מחזור היורוליג בשבועיים המדוברים מימים חמישי ושישי ליום שלישי. יום רביעי יוקדש לנסיעת השחקנים כדי להצטרף לנבחרותיהם, ובחמישי יהיה יום אימון יחיד לפני המשחקים, שייערכו כמתוכנן בשישי.

ביורוליג השיבו כי אף שההצעה בעייתית ויוצרת עומסים בלתי אפשריים על השחקנים, היא תילמד ותידון. עוד צוין בארגון כי הם פתוחים להמשך הדיאלוג.

נושאים קשורים: