מולי סמית' בת ה-24 תמיד אהבה אוכל – והיו לכך תוצאות: הצעירה הקנדית נהגה לצרוך כמויות גדולות של ג'אנק פוד ובתקופת השיא שלה הגיעה למשקל של 108 ק"ג, מה שגרם לה לחוסר ביטחון ודיכאון.

"הירידה במשקל שינתה את חיי לחלוטין". מולי סמית' כיום (סמית')

נקודת המפנה התרחשה כשמולי פגשה בחור שמצא חן בעיניה, והבינה שעודף המשקל שלה יקשה עליה להתחבב עליו. הצעירה החליטה להיאבק סוף סוף בתיאבון הבלתי נגמר וב"התמכרות" שלה למזון – ונחלה הצלחה מעבר לכל ציפיותיה.

"התמכרות". סמית' לפני הדיאטה (סמית')

מי שיביט כיום במולי, יתקשה לזהות שמדובר באותה בחורה – שכן בעקבות השינוי, ירדה מולי קרוב ל-40 ק"ג וכיום היא מקפידה על אורח חיים בריא ומתחזקת גוף חטוב במיוחד, כך עולה מידיעה שפורסמה היום (יום ד') ב"סאן" הבריטי.

"במשפחה שלי אכלו בריא יחסית, אבל לי הייתה התמכרות לאוכל ותמיד מצאתי דרך לאכול יותר מדי", סיפרה. "זו בהחלט הייתה התמכרות, יחד עם חוסר מוטיבציה. הייתי מאוד מדוכאת וחסרת ביטחון".

יש לה סיבות לחייך. מולי סמית' כיום (סמית')

על תחילת השינוי סיפרה הצעירה כי "הייתי מעוניינת מאוד בבחור, וידעתי שאין סיכוי שהוא יתעניין בי אם לא ארד במשקל. הוא נעלם מהר מאוד, אבל אני כבר הבנתי שאני יכולה לרזות – והמשכתי בתהליך. בהתחלה רק עשיתי דיאטה, ובהדרגה הורדתי עוד ועוד קלוריות עד שאכלתי 1,200 קלוריות ביום והתעמלתי באופן קבוע".

"זה קשה". מולי סמית' לפני הדיאטה (סמית')

כיום מולי צורכת בין 1,200-1,500 קלוריות ביום, ומתעמלת ככל שהיא יכולה. בנוסף היא נמנעת מפחמימות ומקפידה לאכול מזון טרי רב. "אני אוכלת מאוד נקי ומקפידה על מינימום מזון מעובד. אני לומדת תזונה בימים אלה – ומתמקדת בעיקר בכך שהאוכל שאני אוכלת יהיה טוב עבורי, ולא בהכרח בכך שהוא יעזור לי לרדת במשקל", סיפרה.

לומדת תזונה. סמית' כיום (סמית')

לדברי מולי, החלק החשוב ביותר בדיאטה הוא לבצע אותה לאט ובהדרגה – למרות הרצון לרזות במהירות. "כולם נאבקים לרדת במשקל. זה קשה. אם זה היה קל, לכולם היה גוף מושלם", אמרה. "תתחילו בקטן עם הליכות והקפדה על מה שאתם אוכלים. אל תשתגעו עם התעמלות בהתחלה כי זה יכול להוריד לכם את המוטיבציה.

"הירידה במשקל שינתה את חיי לחלוטין", הוסיפה. "למרות שאני עדיין נאבקת לעתים עם הדימוי העצמי שלי, אני מחזיקה כיום בהסתכלות בריאה על ההופעה החיצונית שלי".

נושאים קשורים: