מכבי ראשל"צ ערכה היום (שלישי) את מסיבת העיתונאים השנתית שלה לקראת עונת 2017/18 בליגת ווינר סל, בהשתתפות היו"ר יצחק פרי, המאמן שמוליק ברנר והקפטן ניצן חנוכי. בסיום מסיבת העיתונאים, התקיים אימון פתוח של הקבוצה.

"מכבי ראשל"צ פותחת עונה חדשה אחרי עונה שהייתי קורא לה מעניינת, בסופה הגענו לפיינל פור", אמר היו"ר פרי, "שמוליק ברנר קיבל את המושכות באמצע העונה והביא אותנו לפיינל פור. יש לנו המשכיות בקבוצה, ניצן פותח עונה שביעית במועדון. אין הרבה מועדונים בארץ שבהם ספורטאי אדיר כמו ניצן מבלה כל כך הרבה זמן באותה קבוצה. מכבי ראשל"צ זה מועדון מכובד ואנחנו מסתכלים שלוש שנים קדימה להקמת הארנה בעיר. אני מקווה שהאולם יתחיל להיבנות חצי שנה מהיום. עשרה שחקנים שגדלו במכבי ראשל"צ משחקים היום בליגת העל ובסגל שלנו יש את עידן זלמנסון, ניב בלול, רום קורנליוס, יניב סולומון וטיילר דאוסון".

"אנחנו הולכים לעונה בה התחלפו כל ארבעת הזרים", הוסיף פרי, "זו בעיה בכדורסל שקשה לשמור על זרים טובים, שהולכים למקומות בהם משלמים פי 2, 3 ואפילו 4. זה גורם לכך שכמעט 50% מהקבוצה מתחלפת כל שנה. יש לנו קבוצה מעניינת, עם שחקנים ותיקים כמו חנוכי ובן שימול, זרים עם ותק ועוצמה כמו סיגרס וקרופורד ששיחקו בארץ, צעירים כמו זלמנסון, סולומון וקורנליוס. יש פה הרבה פוטנציאל, התפקיד של המאמן ועוזרו לקחת את הקבוצה הזו קדימה. זה ייקח קצת זמן להתחבר, אבל אנחנו מאמינים שהיא תעמוד במטרות שלה להיות בצמרת הליגה ולהביא כבוד וגאווה למועדון ולאוהדים המסורים שלנו".

על התקציב לעונה הקרובה: "אנחנו 30 שנה בליגת העל, אנחנו מועדון שרוצה לשמור על התקציב שלו וניזון מספונסרים ומהעירייה, צריך לקחת בחשבון שאנחנו אגודת ספורט ולא עסק. בכל שנה אנחנו מתחילים מאפס מבחינה תקציבית. אפשר ללכת ולהתפרע, אבל אני למדתי בדרך הקשה לשמור טיפה על הגב. אנחנו החלטנו השנה לא להשתתף בגביע אירופה ולרדת קצת בתקציב. אני לא חושב שאנחנו נופלים השנה מקבוצות קודמות, אני חושב שפרט למכבי ת"א וירושלים, שנמצאות גבוה מעל הליגה, כל עשר הקבוצות האחרות נמצאות באותו מצב".

על חילופי המאמנים בשלהי העונות הקודמות אמר פרי: "אולי השנה יהיה הפוך ושמוליק יחליף אותי. יש דברים שנעשים, בואו נהיה ריאליים. אני לא חושב שטוב להחליף מאמן באמצע העונה, אבל יש רגעים שמועדון מסתכל לעצמו בעיניים ואומר: בוא נעשה אקט שיביא הצלחה וגאווה למועדון. בשנתיים האחרונות החלפנו את שרון דרוקר ולקחנו אליפות ובשנה שעברה, עם הרבה כאב, ישבנו עם אריק שיבק, החלטנו להחליף אותו ולהמר על בחורצ'יק צעיר במקומו – וגם במקרה הזה, הצלחנו. האם זה כיף או נעים לי? לא. גם בעתיד אשים את הראש שלי על כף המאזניים, אם אחשוב שזה יביא ניצחונות למועדון. המטרות הן לסיים במקומות 4-6".

ברנר ופרי במסיבת העיתונאים (צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה בכדורסל)

המאמן שמוליק ברנר: "אני שמח לפתוח את העונה כמאמן הראשי. כמו שפרי אמר, יש לנו קבוצה חדשה. הבסיס הישראלי – ניצן, אבי ועידן – איתנו כבר כמה שנים ומעביר הלאה את הערכים וה-DNA שלנו לאורך שנים. הצטרפו אלינו לא מעט שחקנים חדשים, שני זרים צעירים לצד שני זרים שכבר שיחקו בארץ. זו קבוצה חדשה כמעט לחלוטין, לוקח זמן ליצור כימיה וחיבור, אני בטוח שנעשה את זה בצורה טובה ואני מקווה מאוד שבהקדם. המטרה היא להיות בשישייה הראשונה של הליגה ולהגיע לפלייאוף בכושר טוב".

על מצבו של אבי בן שימול: "אבי שחקן סופר-קריטי וחשוב עבורנו. מבחינה בריאותית, הוא בריא לחלוטין. הוא עבד הרבה מאוד בקיץ, גם עם הרופאים, גם הפיזיותרפיסטים וגם עם מאמן הכושר אלחנן שעבד איתו בצמוד. עקבנו אחרי כל שלב בהחלמה שלו. אנחנו כמועדון לוקחים מאוד ברצינות את בריאות השחקנים, יש מעקב מלא אחרי כולם. אני מאוד מקווה שזה לא יהיה אישיו שנצטרך להתעסק בו. הרוטציה שלנו קצת קצרה יותר והחשיבות של השחקנים המרכזיים עולים, אבל זה מצב נתון ואנחנו צריכים להתנהל איתו בחוכמה".

על טולפסן ובברלי שנמצאים בתקופת מבחן: "שני חבר'ה שאנחנו מאמינים בהם. עם זאת, אנחנו צריכים לקבל החלטות מה נכון לקבוצה בשלב זה. מרפי הולוואי הוא שם שאנחנו מדברים עליו, אין לי משהו ודאי לומר. הצורך של הקבוצה הוא שיהיו יותר עוגנים ושחקנים מובילים, כי יש לנו מספר צעירים לא מבוטל וצריך שהשילוב יהיה נכון".

על השינויים בסגל הקיץ: "שון (דאוסון) ואלישי (כדיר) היו פה שחקנים מאוד מרכזיים בעונה שעברה, הם לא איתנו מהסיבה שאנחנו לא משחקים באירופה. בתחילת הקיץ היה נדמה שהאילוצים התקציביים לא מאפשרים לנו ואלו ההחלטות שהתקבלו. הגיעו שחקנים צעירים יותר עם פוטנציאל, בתור שיקול של המועדון. ליניב סולומון יש הזדמנות גדולה השנה".

הקפטן ניצן חנוכי על השילוב בין הוותיקים לצעירים: "הגיל יכול להיות יתרון מהצד של הניסיון, עשינו פה דברים יפים. זה שיש ציפיות זה בסדר, נשמח לעמוד באתגר. זה יכול להיות יתרון גם בשביל השחקנים הצעירים לשחק ליד כאלו שעשו הישגים ועברו דברים. אני בטוח שנעשה דברים יפים ביחד. אף פעם אסור לשפוט לפי משחקי האימון, עד עכשיו הפסדנו שני משחקים, אבל אנחנו לא מתרגשים מזה. אנחנו בתהליך בנייה וחיבור, נעבוד קשה וטוב כדי לסיים אותו במהרה. אני בטוח שבליגה נהיה בסדר".

נושאים קשורים: