לכן זה טבעי שכל היזמים יחפשו דרכי מימון מוצלחות וכמה שיותר טובות. אופציה אחת שמובילה מעל כל אפשרויות מימון אחרות היא האפשרות של הלוואות בערבות מדינהלהקמת עסק. הליך הגשת הבקשה יחסית פשוט והוא כולל הצגה של תוכנית עסקית שאותה הבנק המלווה יבחן לעומק. ברוב המקרים התהליך עד לקבלת התשובה החיובית או השלילית עורך בין 4-6 שבועות, זמן קצר יחסית לכל הדעות. מבחינת גובה ההלוואה חשוב לדעת שמדובר על הלוואה עד 500,000 ?. חשוב לדעת שקיימים שלושה מסלולים שונים של הלוואות בערבות מדינה והם:

  1. הלוואה להקמת עסק
  2. סגירה של פערי תזרים
  3. פיתוח והשקעה בעסק

מהם היתרונות של הלוואות בערבות מדינה?

הלוואות בערבות מדינה לא במקרה זוכות להתעניינות רבה מצד היזמים שכן מי שיזכה לאישור לקבלת הלוואה כזאת יוכל להקים עסק מבלי להעמיס על תזרים המזומנים עלויות שהן מיותרות ומכבידות. בנוסף לכך, הלוואות בערבות מדינה מציגות עוד מספר יתרונות כמו העובדה שהחזרי ההלוואה מאוד נוחים. בפועל ניתן לפרוס את ההחזרים על פני 60 חודשים, דבר שמקל על בעל העסק החדש את ההתנהלות הכלכלית בחודשים הראשונים לתפעול העסק. בנוסף לכך, ניתן גם לבקש תקופת גרייס שפועל דוחה את החזרי ההלוואה לשישה חודשים.

הריבית על ההלוואה

קשה לדבר על הלוואות שונות עבור הקמת עסק ולא לדבר על הריבית שכן על כל הלוואה שניקח תמיד נצטרך לשלם ריבית. במקרה של הלוואות בערבות מדינה מדובר על ריבית מאוד נמוכה, מה שהופך כמובן את ההלוואה הזאת לכל כך כדאית מבחינת היזמים. בפועל ההלוואות בערבות מדינה מוענקות עם ריבית שאינה עוברת את הפריים 3.5% וזה כדאי מאוד מבחינת החזרי ההלוואה. עוד יתרון משמעותי ביותר בהלוואה כזאת זו העובדה שמבקש ההלוואה יצטרך להראות רק ביטחונות של 10% מהסכום שאותו הוא מבקש.

היתרונות הארגוניים

בבואנו לדבר על היתרונות של הלוואות בערבות מדינה אנחנו חייבים לציין עוד דבר אחד חשוב וזו העובדה שהוזכרה לעיל, כלומר, כדי לקבל את ההלוואה הרצויה חובה להגיש תוכנית עסקית. עובדה זו למעשה מחייבת את היזם לשבת ולהכין תוכנית עסקית, דבר שלא כל בעלי העסקים עושים וזו טעות חמורה. כאשר משקיעים, יושבים ומכינים תוכנית עסקית אפשר לראות טוב יותר את כל הפרטים ואפשר לגלות טעויות בתכנון. זה חשוב ביותר בכל שלב של ניהול העסק אך על אחת כמה וכמה כאשר העסק נמצא רק בשלבי ההקמה.

האם יש אפשרות להגדיל את הסיכוי לקבל הלוואה בערבות מדינה?

כתוצאה מכך שההלוואות הללו זוכות לפופולאריות רבה ויזמים רבים היו רוצים לקבל אותן, טבעי שישנה תחרות בנושא. העניין הוא שאומנם הלוואות בערבות מדינה אלה הלוואות הניתנות בתנאים נוחים אך בסופו של דבר יש גם תקציב מוגבל ולכן לא כל הבקשות נענות בחיוב.

משמעות הדברים היא שעל מבקשי ההלוואה לנסות ולהגדיל את הסיכוי שלהם לקבל תשובה חיובית וכאן בדיוק נכסים לתמונה היועצים והמומחים בתחום. כדי לקבל מימון להקמת עסק צריך, לפני הכול, להכיר את האפשרויות הקיימות כדי לבחור את ההלוואה המתאימה ביותר. לאחר מכן צריך לתכנן את הדברים שכן האופן שבו נציג את עצמו ישפיע רבות על השאלה האם נקבל את ההלוואה הרצויה או לא.

לכן כדאי לפנות אל המומחים בתחום ולבקש מהם סיוע שכן בצורה כזאת ובעזרת סיוע מקצועי – הסיכויים לקבל הלוואות בערבות מדינה יהיו גדולים יותר. אם הקמת העסק שלכם תלויה, בין היתר, במימון שתצליחו לגייס, לא כדאי יהיה לוותר על עצה מהטובים ומהמקצוענים ביותר בתחום.

המאמר פורסם בשיתוף אפק פתרונות מימון לעסקים.