בהמשך לסקירות באתרי החדשות בישראל ובעולם, מציין אילון טופז כי ממש בימים אלו נמשכת המגמה של מהפכת המטבעות הדיגיטליים העולמית. לדבריו “מטבע הביטקוין Bitcoin היה המטבע הממוחשב הראשון אשר החל את מהפכת המטבעות כאשר לאחרונה החלה בהלת מטבעות וחברות רבות מפתחות מטבעות מתוחכמים היודעים לאפשר תשלומים חכמים ובטוחים ללא התערבות בנקים”.

מידי יום נשברים שיאים חדשים בשווי המטבעות הכללי וגופים גדולים בעולם כולל מדינות(יפן) החלו לאפשר את השימוש במטבעות החדשים בצורה נרחבת.

אמנם רוב הציבור בארץ ובעולם עדיין לא מבין בדיוק כיצד עובד השוק החדש שפתאום צץ,אבל לכולם ברורה העליה המטורפת בשווי הביטקוין- במיוחד במהלך החודשים האחרונים של 2017 שבהם הגיע שער הביטקוין לכ 5,000 $ל 1 ביטקוין (הביטקוין נסחר כרגע באזור ה 3800$ ליחידה).

אילון טופז מסביר כי “הביטקוין ידוע בתנודות החדות בשערו כלומר עליות וירידות חדות,כאשר נכון לעכשיו ולטענת רבים הוא ימשיך לשבור כל פעם מחדש שיא נוסף בשוויו”.

טופז מתייחס בסקירתו גם לאיטריום עליו הוא אומר: “מטבע לוהט נוסף הינו האיטריום Ethereum אשר רכש לעצמו לאחרונה מעריצים רבים המבינים את הפוטנציאל האדיר ביכולות המטבע וכמובן בכדאיות בהשקעה במטבע.תוך מספר חודשים בודדים עלה שער האיטריום משווי של דולרים בודדים לשווי של מעל ל $300 ליחידה כאשר הצפי לשנה הקרובה הוא המשך העליה בעשרות ועד מאות אחוזים”.

נציין כי למטבע האיטריום יכולות נוספות לבצע עסקאות מורכבות וכמו כן הוא מאפשר, באמצעות שימוש בו, ליצר מטבעות ממוחשבים נוספים המצטרפים לשוק החדש שמתפתח לאחרונה. דוגמה לכך היא שכיום ישנם מטבעות ממוחשבים נוספים המציעים אפשרויות שונות לשימושים שונים, כשמידי יום נוספים מטבעות נוספים.

אילון טופז מציין כי “נכון להיום רוב הציבור בעולם עדיין רחוק משימוש במטבעות אלו כאשר הנהנים העיקריים מהתפתחות התחום הינם המקורבים לתעשיה זו אשר עוקבים בדריכות אחר כל מידע חדש ומגיבים בהתאם,רבים מחזיקים מטבעות(בעיקר ביטקוין) לטווח ארוך ומאמינים ששווי המטבע יעלה בצורה מגמתית ולאורך זמן.כרגע נראה ששוק זה ימשיך להתפתח בצורה חזקה כאשר כל מדינה שתתוסף להכרה במטבעות מסוימים (בעיקר בביטקוין)תגרום לעליות חדות בשווי המטבע ולהגברת השימוש בו בכלל הציבור”.

טופז מסכם את התחזית ומציע: ” מומלץ לעקוב בדריכות אחר השוק המתפתח ממש בימים אלו ונראה שכל מי שישקיע בשוק זה לטווח הארוך יעשה תשואות של עשרות ואף מאות אחוזים”.

ביטקוין

הוא מטבע ממוחשב. אשר פותח בנובמבר 2008 על ידי סאטושי נקאמוטו(שם בדוי) שכתב את הגרסה הראשונה של הביטקוין. השימוש בביטקוין נעשה בפעם הראשונה בינואר 2009. הביטקוין הוא מטבע עצמאי לחלוטין שלא תלוי בגוף מרכזי.

איטריום

הוא מטבע ממוחשב. אשר הושק בשנת 2014 על ידי ויטליק בוטרין – קנדי ממוצא רוסי. המטבע מאפשר יצירת חוזים חכמים המאפשרים מגוון אפשרויות של שימוש במטבעות הדיגיטליים.שוק המטבעות הממוחשבים החדשים מגלגל מחזורי ענק מידי יום וצפוי לגדול ככל שהשימוש במטבעות בעולם יתגבר.