חרף הודעת המשטרה: כביש 1 נחסם הבוקר (ב') לתנועה אחרי מחלף לטרון למזרח על ידי שלושה כלי רכב, כחלק ממחאת הנכים במקום. ניידות אגף התנועה של המשטרה מבצעות חסימה במחלף ומפנות את התנועה לכביש מספר 3. לראשונה מאז החלו חסימות הכבישים, חילקה המשטרה למפגינים דוחות תנועה.

מספר עות לאחר שפונו מכביש 1 עברו הנכים דרומה וחסמו את צומת יד מרדכי. ממשטרת ישראל נמסר כי ישנה חסימה בכביש 4 מצומת זיקים לכיוון דרום וחסימה בכביש 34 מקיבוץ ארז לכיוון מערב.

בתוך כך, לאחר יממה קשה ביותר בכבישים במרכז הארץ, בעקבות הפגנות הנכים, הודיעה המשטרה אתמול בערב כי לא תאפשר עוד חסימת כבישים כחלק מהמחאה להעלאת התקציבים. בעקבות התגברות ההפרות החמורות לתנועה, הודיעה המשטרה למארגני המחאה, כי אם ההפרעות החמורות יימשכו היא תאכוף את חוקי התנועה.

בהודעת המשטרה אתמול נמסר כי כחלק מתהליך ההידברות, הציעו נציגיה למארגנים מתווי מחאה חלופיים שאינם מייצרים הפרעה חמורה לתנועה. ההחלטה החדשה של המשטרה מגיעה על רקע הפגנות ענק שהתרחשו בכל רחבי מרכז הארץ. בין היתר, נתיבי איילון וצומת רעננה נחסמו אתמול בבוקר לתנועה לכל הכיוונים. בערב חסמו הנכים את הכביש שהוביל למשחק בין מכבי ת"א לחיפה בנתניה, ובמקום דווח על פקקי ענק.

דו"ח תנועה שחילקה המשטרה לנכים שחסמו את כביש 1 (צילום: דוברות המשטרה)
נושאים קשורים: