בני הרצליה רשמה הערב (א') הישג גדול כשניצחה את אוסטרוב 74:84 במשחק הראשון מבין שניים במוקדמות היורוקאפ. חניכיו של מיקי גורקה כבר הובילו ב-15, אך האורחים הצליחו לצמק לשש בלבד. למרות זאת, הכחולים-לבנים הצליחו להתעשת ולסיים עם קצת אוויר לנשימה לקראת הגומלין.

גם הפסד בתוצאה חד ספרתית ביום חמישי בפולין יעניק להרצליה את הכרטיס לקרב ישיר נגד פורטו על מקום בשלב הבתים.

הרצליה פתחה בחמישייה עם מעיין, גרין, דאוסון, ארצ'י וקנאסביץ', ואוסטרוב עלתה עם ג'ונסון, מאז'ווסקי, צ'ילינסקי, סקיפיץ' ולאפטה. צ'ילינסקי צלף שתי שלשות מוקדמות, מעיין ודאוסון קלעו מהעבר השני, אבל דווקא בלי ג'ונסון שיצא לנוח עם שתי עבירות, הצליחו הפולנים לעלות ליתרון 16:19. ת'יימס נכנס לעניינים עם שתיים מהקו, ושלשה יפה שלו עם הבאזר קבעה 21:21 אחרי עשר דקות.

אדריאן, שהיה שקט ברבע הראשון, קלע שני סלים רצופים, ורוזנברג קבר שלשה שנייה, אבל אוכונקו קלע סל מטורף וצ'ילינסקי בשלשה נוספת השווה ל-28:28. ג'ונסון חזר לפרקט וביצע עבירה שלישית, ת'יימס ורוזנברג המשיכו במטווח השלשות ודאוסון הגדיל ל-32:38. שני סלים של סקיפיץ' ושלשה של סורמאץ' הורידו ל-39:41 בלבד בהפסקה.

ברבע השלישי השיגה הרצליה סוף סוף את הבריחה שלה ייחלה. ארצ'י, דאוסון וגרין הפגיזו מבחוץ, אבל ג'ונסון החזיר את הפולנים לפיגור סביר, 52:48 באמצע הרבע. הכחולים-לבנים העבירו הילוך בהגנה, דאוסון היה בלתי ניתן לעצירה וסל של ת'יימס חתם ריצת 2:12 בדרך לפער דו-ספרתי, לפני שקוסטרז'וובסקי הוריד ל-65:56 בתום הרבע.

ת'יימס וגרין המשיכו את המומנטום בתחילת הרבע האחרון והגדילו את ההפרש ל-14, אבל ג'ונסון שהצליח להימנע מפאול רביעי התחיל לעשות שמות בהגנת הרצליה וצימק ל-63:72. דאוסון קטע בצורת קצרה עם סל חשוב ששיחרר את הפקק וקנאסביץ' וארצ'י הגדילו ל-65:80. מאז'ווסקי העביר את המומנטום בשלשה שהחלה ריצת 0:9 וצימקה ל-74:80 בלבד.

למרות הקאמבק של הפולנים הרצליה לא נשברה. קנאסביץ' קלע אחת משתיים מהקו, דאוסון הוסיף שלשה גדולה אחרי ריבאונד התקפה וקבע את תוצאת הסיום, 74:84.

קלעו לבני הרצליה: דאוסון 22 (4-3 לשלוש, 8 ריבאונדים, 3 חסימות), ת'יימס 18 (7-4 לשלוש, 7 ריבאונדים), גרין 15 (6-5 לשתיים, 6 אסיסטים), ארצ'י 8 (6 ריבאונדים), אדריאן 7, רוזנברג 6, קנאסביץ' 5, מעיין 3.

נושאים קשורים: