גנרל בכיר מאוד בצבא רוסיה נהרג בדיר א-זור שבסוריה מהפגזת מרגמות מדויקת של ארגון הטרור דאעש על העמדה שבה שהה – כך נמסר הערב (יום א') בהודעה של משרד ההגנה הרוסי.

הקצין, בדרגת לוטננט-גנרל, משמש לפי הדיווחים כמפקד ארמיה בצבא הרוסי. דרגתו היא הרביעית בחשיבותה בכוחות המזוינים של מוסקבה. הוא נהרג אתמול, והקשר עמו נותק בתחילה. חלפו שעות עד שנודע מה עלה בגורלו.

הקצין הוא ולרי אספוב, שלפי הדיווחים לפני בואו לסוריה מילא תפקיד בחזית האוקראינית, ונחשב שם לפושע מלחמה. עם מותו הוא זכה לעיטור גבוה של הצבא.

לפי מסמכי הממשלה האוקראינית, אספוב נולד ב-1966 בקירוב, ובאוקראינה השתמש בשם הבדוי "ולרי הריהורוביץ'". בריאיונות בטלפון וברדיו הוא השתמש בשם קוד נוסף, "ערפל". לטענת הממשל בקייב, הוא לחם הן באזור רוסטוב והן באזור דונייצק עם פלישת הצבא הרוסי למדינה.

בהודעת של משרד ההגנה הרוסי נאמר כי הוא שהה בעמדה סורית, שבה סייע לחיילים המקומיים בשחרור העיר דיר א-זור. "כתוצאה מירי מרגמות פתאומי של חמושי דאעש, לוטננט-גנרל ולרי אספוב נפצע אנושות ממרגמה שהתפוצצה עליו".

ארמיה בצבא של הקרמלין, היחידה שעליה פיקד אספוב, יכולה להכיל כמה עשרות חיילים, ולעתים אפילו מעל 100 אלף איש. בישראל מקבילה ארמיה לפיקוד.

נושאים קשורים: