על רקע המאבק בין פיב"א ליורוליג בנוגע למשחקי מוקדמות גביע העולם, הביע היום (א') איגוד הכדורסל תמיכה בלוח המשחקים שתכננה הפדרצייה הבינלאומית, והצטרף למדינות שהחליטו להזמין את כל השחקנים הרלוונטיים לנבחרת הלאומית.

במכתב ששיגר לראשי פיב"א העולמית ופיב"א אירופה, הביע יו"ר איגוד הכדורסל, עמירם הלוי, את תמיכתו ואת תמיכת איגוד הכדורסל בשיטת המשחקים החדשה, לפיה משחקי מוקדמות גביע העולם ומשחקי אליפות אירופה ישוחקו בחלונות במהלך העונה.

הלוי ציין במכתבו כי "השיטה החדשה תגדיל את החשיפה של הנבחרת הלאומית, תאפשר לשחקנים רבים יותר ללבוש את המדים הלאומיים, תאפשר לקהל אוהדי הכדורסל לראות את הנבחרת יותר פעמים במשחקי הבית ותהיה נוחה יותר לשחקנים".

יו"ר האיגוד הוסיף כי בנוגע לישראל, כל שחקן שהמאמן הלאומי יראה לנכון יוזמן לנבחרת הלאומית, ומי שלא יגיע לאימונים או למשחקים כנדרש יישפט ויושעה ממשחקי הליגה בארץ.

עיקר המאבק בין פיב"א ליורוליג הוא סביב השתתפות שחקני היורוליג במשחקי הנבחרות. כזכור, פיב"א עברה לשיטת החלונות, שבה משחקים פעמיים במהלך העונה (נובמבר ופברואר) והיורוליג לא קיבל זאת ובנה את תוכנית המשחקים שלו לעונת 2017/18 ללא התחשבות בתכנוני פיב"א.

בימים האחרונים הוחרף חוסר התקשורת בין הגופים. היורוליג הציע לוח זמנים חדש למשחקי הנבחרות שאינו כולל חלונות במהלך העונה. לא עברו 24 שעות וכבר יצאה הודעה מפיב"א שהתאריכים לא ישונו.

הדאגה בקרב איגודי הכדורסל במדינות גדולה. יש מדינות שייפגעו אנושות מאי הופעת שחקני היורוליג עד כדי חשש לאי העפלה לאליפות העולם, שממנה מעפילים למשחקים האולימפיים. נשיאי שישה איגודים מובילים, שלהם 13 ‬קבוצות יורוליג, נפגשו בז'נבה ויצאו בהכרזה אחת ובקריאה אחת ליורוליג להסדיר מחדש את לוח המשחקים ולהזיז שני מחזורים כדי שיתאים ללוח הזמנים של הנבחרות.