( )

בעוונותיי הרבים

מה? ערב וידויים, חטאים וכפרות.

למה? סביב הימים הנוראים, באווירת הסליחה והתשובה, מרכז נווה שכטר ייתן במה דווקא לחטאים, בערב הומוריסטי בהשתתפות הקהל. בחצר, בליווי מוסיקה ובירה, הקהל ישמיע את סיפורי החטא שלו: סיפורים מצחיקים או נוגעים ללב, ציניים או רציניים, חתרניים או שמרניים, משהו שנוגע לכולם או הסיפור הכי אישי שיש.

מתי? יום רביעי ה-27.9 בשעה 21:00.

איפה? מרכז נווה שכטר, רחוב שלוש 42 נווה צדק, תל אביב יפו.

כמה? הכניסה חופשית, בהרשמה מראש באתר, בטלפון: 03-5170358 או בדוא"ל: office@neve.org.il.

הידעת? נווה שכטר השוכן בשכונת נווה צדק בתל אביב – יפו, הוא מרכז חדש לתרבות, יצירה ואמנות יהודית שנפתח בספטמבר 2012 לפעילות מלאה. לאורך השנה מקיים מרכז נווה שכטר מגוון אירועי תרבות ביניהם תערוכות, מופעי מוסיקה, הצגות, קורסים וכיתות אמן, חוגים למשפחה וסיורים, תוך שימת דגש על אמנות ויצירה, פילוסופיה והגות. המקום פותח את שעריו בפני אמנים צעירים החפצים במרחב לעשייה והצגת תוצרתם, ברוח המקום.

סליחות ברובע היהודי (צילום: יוסי זמיר)

( )

SWEATY, DIRTY, BLOODY

מה? שלוש יצירות מחול מסקרנות בבת אחת.

למה? בערב אחד תעלנה שלוש יצירות מאת נורית דרימר, עדי שילדן וגלעד ירושלמי. באמצעות עבודותיהם מזמינים שלושת היוצרים את הקהל להתבונן במוסתר ובחשוף ולבחון את גבולות המוכר. היצירות: I don't think you can hanfle this, Le Boudoir ו"אדמה (נקבה)", עלו השנה בבכורות ירושלמיות ותגענה לראשונה לאזור המרכז בערב שכולו גוף, זהות ומגדר. המופע כולל עירום.

מתי? 24-25.9.17, שעה 20:30.

איפה? מרכז 'כלים' בת ים, רח' יצחק נפחא 2.

כמה? 60 ש"ח. כרטיסים באתר.

הידעת? בחודש מאי השנה הביעה שרת התרבות מירי רגב התנגדות נחרצת למימון מופעים הכוללים עירום במסגרת פסטיבל ישראל, בשל "פגיעה בציבור", לטענתה. במהלך נאומה בפתיחת הפסטיבל, השרה זכתה לשריקות בוז ונאומה הופרע פעמים רבות. כחלק מהמחאה הסתובבו חלק מהקהל והפנו לשרה את הגב. מאז עלו בישראל מופעים נוספים הכוללים עירום, בין היתר בפסטיבל "צוללן" למחול.

( )

חג המוזיקה הישראלית ה-20

מה? חמישה ימים של חגיגה מוזיקלית בכחול ולבן.

למה? לכבוד שנתו ה-20 יהיה השנה החג חגיגי במיוחד, עם הפקות מיוחדות כגון: בכורה ישראלית להפקת הענק של Fuga Perpetua מאת יובל אביטל, בכורות עולמיות ליצירות מאת אייל באט, אבי ברמן, אלכס ווסרמן ורוני הולן, פרויקט של עיבודים חדשים למקהלה של מוזיקת עדות צפון-אפריקה, פרס וגיאורגיה ומחווה מיוחדת למשפחת בנאי בעיבודים חדשים לאנסמבל כלי הקשה. חג המוזיקה הישראלית יכבד השנה את זכרם של יחזקאל בראון ובן ציון אורגד, שניים מחשובי המלחינים הישראלים. לצד זה, יצויינו ימי הולדתם של המלחינים צבי אבני, שמעון כהן ומנחם צור, והם יכובדו בביצוע יצירות פרי עטם.

מתי? 24-28 בספטמבר.

איפה? חיפה – מוזיאון טיקוטין ומרכז רפפורט (24.9), זיכרון יעקב – אלמא מרכז אמנויות(25.9), תל אביב – אוניברסיטת תל אביב ומוזיאון תל אביב לאמנות (26.9, 27.9) וירושלים – מכון ול ליר, מרכז למוזיקה ירושלים משכנות שאננים ותיאטרון ירושלים (28.9).

כמה? הכניסה לכל האירועים חופשית. יש להזמין מקומות מראש באתר.

הידעת? יחזקאל בראון (1922-2014) היה מלחין פורה ורבגוני של מוזיקה ווקאלית, תזמורתית וקאמרית, כמו גם מוזיקה לתיאטרון, לקולנוע ולטלוויזיה. בשנות השישים עבד עם האמנים נחמה הנדל, ליאור ייני ולהקת החלונות הגבוהים. ביצירותיו ניכרת השפעת מוזיקה מסורתית, יהודית ומזרח תיכונית, שאליהן היה מקורב. בן ציון אורגד (1926-2006), היה מלחין ישראלי וחתן פרס ישארל לשנת 1997. אורגד כתב מוזיקה בהקשרים תנ"כיים, כמו הצבי ישראל, סיפור המרגלים וחזון ישעיהו. בנוסף, הרבה להלחין מוזיקה לשירי משוררים, ביניהם אראלה אור ונתן זך ולפיוטים של שלמה אבן גבירול ויהודה הלוי. אורגד חיבר במהלך חייו כ-90 יצירות להרכבים שונים, ווקאליים, תזמורתיים וקאמריים, ובשנים 1975-1988 היה ממונה על החינוך המוזיקלי מטעם משרד החינוך.

חג המוזיקה הישראלית (צילום: רפי דלויה)

( )

תזונה קטוגנית לאובדי עצות

מה? ספר ראשון בשפה העברית בתחום התזונה הקטוגנית.

למה? טבע איתיאל חוקר ולומד את נושא התזונה הקטוגנית, ובעיקר את תחום השפעת פחמימות וסוכרים על גוף האדם. הוא מיישם באופן עקבי ואדוק את עקרונות התזונה הקטוגנית כבר שנתיים.

מתי? במהלך החודש הקרוב.

איפה?­בדף ההדסטארט.

כמה? ניתן לרכוש תשורות החל מ-55 ש"ח.

הידעת? התזונה הקטוגנית מתאפיינת במיעוט פחמימות ומבוססת על שומנים בריאים וחלבונים איכותיים במידה הנכונה. בתזונה קטוגנית הגוף שלנו לומד לנצל אנרגיה משומן (גופי קיטון), במקום להיות מכור לאנרגיה המופקת מסוכרים. כאשר משק האנרגיה בגוף מבוסס על גופי קיטון (חומצות שומן מפורקות) ניצול האנרגיה איכותי ויעיל יותר, התאים נשארים צעירים ורמות האינסולין וכן רמת הדלקתיות בגוף נמוכות מאוד (טבע איתיאל).

תזונה קטוגנית לאובדי עצות ( )

( )

חבלים

מה? אירוע חגיגי לציון 20 שנה לצאת הספר "חבלים" מאת חיים באר.

למה? באירוע יישאו דברים חיים באר, הסופר עמוס עוז וד"ר חיים וייס מאוניברסיטת בן גוריון. השחקנית איילה זילברמן תקרא מהספר, ודן תורן וטלי מן יבצעו מספר שירים. את האירוע תנחה הסופרת ושדרנית הרדיו ציפי גון גרוס.

מתי? יום רביעי ה-27.9, בשעה 19:30.

איפה? בית אריאלה, שד' שאול המלך 25, תל אביב.

כמה? 30 ש"ח. הכניסה בהרשמה מראש בלבד, בטל': 03-6910146.

הידעת? "חבלים" נחשב לאחד הרומנים החשובים בספרות הישראלית, וכזה שהיווה השראה ליוצרים רבים אחרים בכתיבת רומנים אוטוביוגרפיים. "חבלים", שהיה ספרו החמישי של באר, קיבע את מעמדו כאחד היוצרים הקאנוניים של זמננו. הוא אף הוגדר ע"י פרופסור אמנון שוורץ כ"סופר העברי ביותר מבין הסופרים החיים בינינו".

חיים באר (צילום: ראובן קסטרו)