כעת, כששנת תשע"ח הבאה עלינו לטובה עומדת בפתח, הגיע הזמן לחלק פרסים לכל מי שמגיע לו. וגם למי שלא. אז הנה רשימת הזוכים לשנת תשע"ז בכל הפרסים שלא רצינו לחלק. מי ייתן ובשנה הבאה יזמינו את כולכם לטקס חלוקת פרסי אופיר.

בקטגוריית הנבל של המדינה זוכה יאיר נתניהו, AKA יאיר הון, שטיפח עזות מצח גבוהה מספיק כדי לשלוח למחלקה הגריאטרית בטרם עת את מי שכיהן כראש ממשלה, שר ביטחון ורמטכ"ל, מר אהוד ברק.

בקטגוריית גיוס ההמונים של השנה זוכה הסופר והעיתונאי, יגאל סרנה. השנה בית המשפט גזר על סרנה תשלום פיצויים על סך 115 אלף ש"ח לראש הממשלה ורעייתו בגין פוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו, ובוא תיאר אירוע לילי סביב שיירת ראש הממשלה. סרנה פנה אל לבו של עם ישראל לסייע לו בקנס שאותו כינה "תביעת ההשתקה". ההמונים אכן התגייסו ובתוך זמן קצר כיסו את החוב שנגזר על סרנה. ניתן להניח שפחות מאהבת מרדכי והרבה משנאת המן.

אוהבים את מרדכי? יגאל סרנה בבית המשפט (צילום: יהושע יוסף)

בקטגוריית ציון הדרך של השנה זוכה הדוגמנית שלומית מלכה. מלכה, שנישאה השנה לשחקן יהודה לוי, נפצעה כאשר החליקה מקורקינט חשמלי בשדרות רוטשילד בתל אביב. עוד לפני שהספיקה לקנות קסדה, כבר זכתה בציון דרך במפות גוגל וככה עקפה בסיבוב את כל מי שהחליק שם לפניה, אבל למזלו הרע הוא סתם בנאדם.

עקפה את כולם בסיבוב. שלומית מלכה (צילום: AFP)

בקטגוריית הכוכב הנופל של השנה זוכה הצל. איפה? איפה האדם שלא הפסיק להשתלח ולעלוב בכולם? איפה האדם שהפך את עמוד הפייסבוק שלו למעצמת שנאה והעלה כל שמאלן שנקרה בדרכו על המוקד? נראה שהשנה הצל נעלם ביחד עם הקילוגרמים שהשיל ממשקלו. אולי יאיר הון לקח לו את אור הזרקורים והצל נשאר… איך אומרים? בצל.

חבר, אתה חסר. יואב אליאסי "הצל" (צילום: אמיר מאירי)

בקטגוריית הפארטי-פופר של השנה זוכה השרה מירי רגב. רוצים שבוע הספר בפריפריה? אין. רוצים תמיכה בקולנוע ישראלי? אין. רוצים תמיכה בתאטראות פרינג'? אין אין אין. כפיים!

ללא תחרות. מירי רגב (צילום: מרק ישראל סלם)

בקטגוריית הדרמה קווין של השנה זוכה הכנ"ר דוד האן שבחר להודיע על סיומה של מהדורת מבט בעת ששודרה, וכמעט 50 שנה לאחר שעלתה לאוויר. המגישה גאולה אבן בישרה את ההודעה כאשר היא דומעת מול מצלמות ערוץ 1. אפילו אנשים בטינדר נפרדים יותר יפה מזה.

הדרמה קווין של השנה. דוד האן (צילום: יוסי זליגר)

בקטגוריית ארוחת הצהריים של השנה זוכה החמגשית של שרה נתניהו. חשבוניות שנרשמו על סך 11 אלף ש"ח, בעבור משלוחי חמגשיות ממסעדת בשרים מוכרת בירושלים למעון ראש הממשלה, הובילו לחקירה של רעיית ראש הממשלה. ממשפחת נתניהו נמסר שהם כמעט אינם אוכלים בשר ושיאיר נתניהו AKA יאיר הון, צמחוני. ההמלצה שלנו: שיעבור לטבעונות וגם יפסיק לצרוך גלידת פיסטוק.

אבל הוא צמחוני! שרה נתניהו (צילום: AFP)

בקטגוריית הסכין בגב זוכים צעירי מרצ. אמנם על התחרות עם החבר'ה מהישרדות על המקום הראשון הייתה צמודה מאוד, אבל לבסוף הכף הוכרע לטובת החתירה תחת קווין זי. הנהגת צעירי מרצ פתחה במאבק למען הקדמת הבחירות הפנימיות לראשות המפלגה, צעד אותו פרשה גלאון כניסיון להדיח אותה.

בסוף לא יכלו לה. זהבה גלאון (צילום: אבישג שאר ישוב)

בקטגוריית הפייק ניוז של השנה זוכה שדרן הרדיו עופר נחשון, שהכריז במעמד הדוז-פואה על השידור האחרון של התחרות תחת מעטה רשות השידור. אלא שמי שאינו היה בקיא ברזי תאגידי השידור בישראל, לעניינינו – כל אירופה, הסיק מדבריו כי ישראל עצמה פורשת מהתחרות ונפרדת לשלום.