תכנית הבידור של השנה: זוג מנצח V.I.P

הריאליטי של ערוץ 10 שבר את השיאים של עצמו עם משימות הזויות, שהקשר בינן לבין הפוליטיקלי קורקט הוא מקרי לחלוטין: מהימורים על היכולות הפיזיות של בנות הזוג, אכילת איברים פנימיים שסביר להניח שלא נראה בשולחן החג ועד שליחת הנשים לסיבוב שופינג כדי לראות אם יקנו בלפחות שליש מהכסף איזה פריט גם לבן הזוג, הוכיחה שהישראלים לגמרי אוהבים את הגילטי פלז'ר הזה, ושהם מוכנים לעשות לא מעט כדי לשרוד עוד שבוע על המסך.

תכנית הבידור של השנה. זוג מנצח VIP (צילום: אוהד רומנו)

הזוג האהוב של השנה: אביחי ומעיין

ניסינו להתחמק מלצפות בהם, אבל הם בכל מקום. זוגות הריאליטי והבידור לא נתנו לנו מנוח והציפו את הסלון בויכוחים קולניים שנגמרו ב"בייבי" ונישוקים דביקים במיוחד. הזוג שזכה לאהדה הרבה ביותר ועקף בסיבוב ופער גדול אפילו את שימי ויהודית, הם אביחי ומעיין. יוצאי העונה האחרונה של האח הגדול הוכיחו על המסך וגם מחוצה לו, שהם כאן כדי להישאר אחד עם השני (ולהמשיך לגרוף אייטמים במדורי הרכילות).

כשנשאלו מתי עברו לגור ביחד ואם מחשיבים את הזמן שהעבירו בבית האח הגדול, הם השיבו בשלילה. יותם זמרי שאל מדוע מעיין נשמעה כה נחרצת בתשובתה והאם חס וחלילה מסתתרת טראומה, מעיין השיבה "מחר תכניסו אותי לאח הגדול בחזרה ואני מתייצבת שם ועושה את אותם הדברים. זאת היתה התקופה הכי מדהימה בחיים שלי. הכרתי שם את בן זוגי המדהים".

כשנשאלה על ידי מיכל שם טוב, אם ראתה עצמה באח הגדול וכיצד זה גרם לה להרגיש, מעיין השיבה "אני גאה מאוד בעצמי ובאינטימיות שלי עם הבן זוג שלי, זאת לא היתה המטרה כשנכנסתי לאח הגדול, גם לא חשבתי שאמצא שם זוגיות. העדפתי לשמור את זה רק לי ולו. בלי המצלמות ובלי שכל עם ישראל יראה מה אנחנו עושים. הפגנתי הרבה רגשות שם ובאתי עם המון מחסומים. אבל אני אישה ואני צריכה לכבד את עצמי הוא בתור גבר יותר קל לו עם המצלמות. לא ישפטו אותו וימציאו עליו דברים כשהוא מפגין כל כך הרבה חום ואהבה. זאת לא אהבה מהרגע הראשון". אביחי הגיב ואמר "ברגע הראשון היא חשבה שאני חנון".

הזוג האהוב של השנה. אביחי ומעיין (צילום מסך)

פרסומת השנה: פריגת עם שלום מיכאלשווילי

בקטגוריית "פרסומת השנה", אליה היום מועמדים בין היתר סטיבן טיילר ובר רפאלי לקרולינה למקה, רותם סלע עם טורנדו וקסטרו קידס עם סטטיק ובן-אל תבורי, זכה מועמד משופם במיוחד. נדמה היה שהשפם של שלום מיכאלשווילי בפרסומת – הוא הכוכב בעצמו. לצד השפם ושלום, מגיח גם קובי אוז ונותן פרשנות משלו לג'ינגל המומצא, שמזכיר לנו שמעולם לא שמענו בפרסומת את צמד המילים "נשבע לך" כל כך הרבה פעמים. זוהי הפרסומת שעשתה לגולשים את השנה. נשבעים לכם!

כשמיכאלשווילי נשאל בעצמו בנוגע לפרסומת אהובה, "תשמע היו המון פרסומות מעולה, יש לנו אנשי קריאטיב מוכשרים בארץ. אני מודה שנהניתי מכמה פרסומות טובות. אני בוחר בחתולה שציון ברוך עושה לפרסומת של תמיר".

איש השנה ברשת: יבגני זרובינסקי

בקטגוריית איש השנה ברשת, עם לא פחות מ-229,683 עוקבים בפייסבוק ו-200,000 עוקבים באינסטגרם, זרובינסקי הוא מהמובילים במרחב הוירטואלי. בין הפוסטים של זרובינסקי ניתן למצוא תמונות מצחיקות, הגיגים ותגובות שהופכים את חיי היום יום שלנו יותר נסבלים.

יבגני זרובינסקי (מתוך הפייסבוק )

סטנדאפיסטית השנה: ליטל שוורץ

האישה המצחיקה של השנה היא הסטנדאפיסטית ליטל שוורץ. שוורץ, שמככבת בימים אלה ב"חברות" וזכתה השנה גם לככב בסדרה משלה "שוורץ", עשתה דרך ארוכה אל המסך שלנו עוד מאז שהתארחה בתכנית של עינב גלילי וכחברת פאנל ב"צחוק מעבודה".

סטנדאפיסטית השנה. ליטל שוורץ (צילום: יח"צ)

סטנדאפיסט השנה: אדיר מילר

האיש שגרם לנו לצחוק, ועל הדרך עשה גם אקזיט לארה"ב עם הסדרה האהודה "רמזור", זכה השנה בקטגורית הסטנדאפיסט. מילר, ניצח בשנה שעברה על תכנית משלו, "צומת מילר", אותה כתב, ביים ושיחק, שחוזרת בקרוב למסך.

סטנדאפיסט השנה. אדיר מילר (צילום: פיני סילוק)

פוליטיקאי השנה: אורן חזן

האיש הזה גרם אפילו לטראמפ לשאול את עצמו אם מדובר במתיחה, כשחזן זינק עליו כדי לעשות סלפי. אורן חזן נשאל לאחר זכייתו מי הבדיחה של השנה האחרונה בפוליטיקה מבחינתו, וענה: "יש הרבה פוליטיקאים שלא מבינים איפה הם נמצאים, שהם נלחמים על הכיסא ולא יודעים איך לעשות את זה. בינינו, אני חושב שזה דווקא אבי גבאי, הוא לא מבין שהוא סתם גלגל שיניים קטן. הקאמבק של אהוד ברק או אהוד ברדק לכנסת, כשאבי גבאי יתעורר הוא יפנים שאצלו במפלגה רוקדים על המחליף של המחליף שלו. שמעתי אותו השבוע שהוא סירב לכנס את הכנסת לדיון מיוחד. מישהו צריך להזכיר לקוקוריקו הזה שאפילו אין לו אצבע להצביע, הוא אפילו לא חבר כנסת".

כשנשאל על חבר כנסת מהימין, אמר חזן: "האמת שנפתלי בנט באמת קצת מפספס, הוא עדיין מהזן הישן שבטוח שיכול למכור סיפורים לציבור והציבור יקנה את זה ואחרי דקה לעשות בדיוק ההפך. הוא מאוד אכזב אותי השנה. אתה לא יכול להגיד "עמונה תישאר" ואחרי זה לחתום על הפינוי שלה. זה הופך אותך לבדיחה". חזן חתם את הריאיון באמרה: "ואהבת לרעך כמוך, זה כלל גדול בתורה".