שר האוצר משה כחלון התייחס הבוקר (יום ד') לראשונה לתוכנית של השרים איילת שקד ונפתלי בנט להפחתת כוחו של בית המשפט העליון, ואמר כי לא ייתן יד לאישור 'פסקת ההתגברות'. "לא אהבתי את פסיקת בג"ץ בנושא הגיוס, יש לנו שנה לתקן אותו ונעשה זאת", אמר השר במסגרת ראיון שערך לרדיו 101.5. "לא אהבתי גם את הפסיקות נגד מס דירה שלישית והמסתננים. למרות זאת אני נגד 'פסקת ההתגברות' של השרים בנט ושקד; זה יפגע בדמוקרטיה.

"אני שומר על שלטון החוק ועל בית המשפט העליון", המשיך כחלון, שבמסגרת ההסכמים הקואליציוניים דרש זכות וטו על כל ניסיון להפחית בכוחו של בג"ץ. "אני לא רוצה לחיות במדינה שלא תהיה בה ביקורת שיפוטית ושאנשים ייעלמו פה בלילות. אנחנו לא רוצים להיות שם. אבל לצד כל החלטות האחרונות של בג"ץ, אם אני אוהב אותן? התשובה היא לא. אם צריך אז אפשר לתקן. לא להרוס".

בהמשך הריאיון הבהיר יו"ר 'כולנו' כי יתנגד לאישור 'פסקת ההתגברות' ולא יאפשר את קידום המהלך. לדבריו, אני "נגד פסקת ההתגברות, אני בעד הגיוס בחוק. אני אתמוך בו. אנחנו נתקן את החוק, נתנו לנו שנה. בלי לפגוע בשלטון החוק ובבית המשפט העליון.

"בית המשפט העליון זה המעוז האחרון של החלשים, תבינו את זה. החזקים רוצים להרוס אותו כי זה מפריע להם. אני לא אוהב את הפסיקות נגד מס דירה שלישית ונגד המסתננים. אבל בסוף בסוף בתמחור הכללי, עדיף לפנות למסגרת שבה יש היררכיה, יש בתי משפט, משטרה, פרקליטות ממשלה וכנסת. יש לשמור על זה".

נושאים קשורים: