התפטרותו של ח"כ לשעבר יגאל גואטה נכנסה הבוקר (ג') לתוקף, וכבר בצהריים הוא מפרסם בפוסט בדף הפייסבוק שלו את התייחסותו למהלכים האחרונים שהביאו אותו אל מחוץ לכנסת. גואטה, שהשתתף לפני כשנתיים בחתונה להט"בית של קרוב משפחה שלו, היה בשבוע החולף מוקד לסערה במגזר החרדי לאחר שסיפר על האירוע, אולם לא נראה כי הוא מביע חרטה על הנסיבות שהובילו אותו אל מחוץ למשכן.

"משפחה זה ערך עליון", כתב גואטה והוסיף ברשימת התודות שלו את משפחתו המורחבת, שלמעשה הייתה הסיבה להתפטרותו. "תודה ענקית לבני משפחתי היקרים והאהובים לי מכל. בראש ובראשונה לאשתי היקרה גילה, שעומדת לצידי בכל שנות פעילותי הציבורית ונותנת לי את הכוח להמשיך הלאה. שלי ושלכם שלה הוא… לאחיי ואחיותיי היקרים, ומשפחתי המורחבת והמגוונת. אתם הסמל והדוגמה לאהבה, אחווה ואחדות". בדברים שבהם סיים את הפוסט מביע גואטה עמדה עקבית ולא מתחרטת על השתתפותו בחתונת אחיינו ההומו.

"כבוד גדול היה לי לשרת את עם ישראל בכנסת ישראל. אפתח בתודה ענקית לכל עם ישראל, חילונים, מסורתיים, דתיים וחרדים כאחד. על התמיכה הרחבה מעבר לכל פרופורציה שקיבלתי בימים אלו. מה שמוכיח שעם ישראל האמיתי, מעוניין אך ורק באהבה ואחווה, אחדות ורעות. הריני מוחל וסולח לכל מי שהתכוון לפגוע בי, פשוט כי לא הצלחתם", כתב גואטה.

"פעילותי הציבורית תמשיך ביתר שאת וביתר עוז, לעשות כל אשר לאל ידי לטובת החלש והנזקק כפי שעשיתי בשני העשורים האחרונים, לפני היותי חבר כנסת ורחוק מעין המצלמות. אמשיך לפעול לאחדות ולקירוב העם, שזהו הדבר הנחוץ ביותר לעם ישראל בעת הזו. אמשיך לעסוק באותם 80% מהנושאים שכולנו מסכימים עליהם, אך משום מה איננו פועלים בהם די, ולצערי מפנים את כל האנרגיות לעסוק כל העת ב-20% מהנושאים עליהם אנו חלוקים".

הפוסט של הח"כ לשעבר:

ברוח הימים כתב גואטה כי הוא מבקש סליחה מכל אותם אלו שלא הצליח לסייע להם בתפקידו. "סליחה משני מיליון עניים במדינת ישראל שלא הצלחנו לפעול די כדי להוציאם מקו העוני, כאשר מחר כל עם ישראל הולך לחגוג את ראש השנה סביב שולחנות עמוסים כל טוב. סליחה ממאות אלפי נכים שמישהו בכלל העלה על דעתו שהם יכולים להתקיים מ-2348 ש"ח בחודש… לשולחיי, חברי מועצת חכמי התורה, עשיתי ככל יכולתי למלא שליחותכם נאמנה, וכשם שקיבלתי שכר על הדרישה כן אקבל שכר על הפרישה".