וונדרוומן הישראלית כבשה את תשומת הלב של העולם, אך מתברר שנושאים רבים בישראל עוררו עניין רב ברחבי תבל. רגע לפני ראש השנה בדקה חברת Spot.IM מה הנושאים הישראלים שזכו לקבל תגובות רבות מגולשים ברחבי העולם. מכיוון שאנחנו מדינה קטנה, שהנושא הביטחוני מעסיק אותה באופן קבוע, קשה למצוא מגוון נושאים שישתלטו על השיח העולמי, אך בכל זאת היו כאלה בשנה החולפת.

"בבדיקה לא התייחסנו לדיווחים על פיגועים, שלצערנו הם המניע העיקרי לשיח על ישראל באתרי חדשות בינלאומיים. חיפשנו תוכן מגוון הממחיש את העניין בישראל מזוויות שונות", ציין מנכ"ל החברה.

הסכם השלום שלא היה

חברת ההייטק מלאנוקס הציגה "הסכם שלום" שנחתם בין ישראל לפלסטינים, והצליחה לעורר סערה קלה. החברה הציגה הסכם שנחתם בין נתניהו ואבו מאזן, כששניהם בעלי מראה מבוגר יותר, כשהם לוחצים זה את ידו של זה. המהלך הפך לוויראלי ברשת, וחלק מהגולשים לא זכרו שמדובר במועד המזמין מתיחות. לאחר זמן קצר התברר שמדובר במתיחה לכבוד האחד באפריל. המהלך זכה לעניין רב של טוקבקיסטים.

עדיין אין שלום: בנימין נתניהו ואבו מאזן (צילום: AFP)

גל השריפות

במשך כחמישה ימים בסוף חודש נובמבר פקד את ישראל גל שריפות, שסוקר באופן שוטף על ידי התקשורת העולמית. בתקופה זו הגיבו המוני גולשים מרחבי העולם על הפרסומים, שעקבו אחר הטיפול ביותר מ-1,700 שריפות שבערו באזורים שונים, במיוחד באזור חיפה.

שריפה בחיפה (צילום: AFP)

וונדרוומן הישראלית

לא ניתן היה לפספס את הקריירה ההוליוודית של גל גדות. אין ספק שמדובר בישראלית המטוקבקת בעולם השנה, והיא התברגה גם בראש רשימת הישראלים האהובים בעולם מאז ששמה נקשר עם הדמות וונדר וומן. גדות השיגה אהדה גבוהה ביחס לישראלים מוכרים אחרים וגם ביחס כללי לסלבס הוליוודיים.

האקזיט הגדול ביותר

חברת מובילאיי שברה שיא בתולדות המשק הישראלי לאחר שנמכרה לחברת אינטל במיליארדי דולרים והדבר הגיע כמובן גם לתקשורת העולמית. הביקור בארץ של מנכ"ל אינטל העולמית ופגישתו עם ראש הממשלה נתניהו הציפו גם הם את הדיווחים וסיפקו לטוקבקיסטים הזדמנויות להביע את דעתם על המהלך.

רכב של חברת מובילאיי (צילום: EPA)

ראש הממשלה מעורר תשומת לב

ראש הממשלה בנימין נתניהו זכה לתשומת לב של טוקבקיסטים מסביב לעולם בפגישתו הראשונה עם טראמפ בבית הלבן, זמן קצר לאחר שהאחרון נבחר לנשיאות. התקשורת סביב טראמפ יוצאת דופן, הוא זוכה לסיקור רב בהשוואה לנשיאים הקודמים וגם הגולשים נוטים להגיב עליו יותר מעל קודמיו. היצמדות נתניהו לטראמפ במסיבת עיתונאים משותפת עוד לפני פגישתם ודיווחי הסיכום עודדו שיח גולשים הכולל פרשנויות שונות לצעדיהם העתידיים של השניים.

נתניהו במסיבת עיתנאים בוושינגטון (צילום: EPA)

Spot.IM מנהלת את תיבות הטוקבקים ב-5,400 אתרים פעילים, בניהם אתרי חדשות מהגדולים בעולם: Forbes, Time, AOL, HuffingtonPost ועוד.