בני הרצליה ערכה הבוקר (שני) את מסיבת העיתונאים המסורתית שלה לקראת פתיחת עונת 2017/18. הכחולים-לבנים מהשרון ימשיכו העונה פרט לליגת ווינר סל גם באירופה, וכבר בשבוע הבא יתמודדו במפגש כפול במוקדמות היורופקאפ עם אוסטרוב הפולנית.

המאמן מיקי גורקה: "ברמה האישית, זו שנה רביעית שלי כאן. חשוב לי להודות לטל, לני ואלדד על האמון שהם נותנים בי, זה לא מובן מאליו. ברמה הקבוצתית, בשנתיים האחרונות קרו דברים טובים, הצבנו איזשהו רף של קבוצת צמרת שאנחנו רוצים לעמוד בו. זו המטרה הראשונה שלנו. החזרנו שישה שחקנים מהשנה שעברה, אני שמח על ההמשכיות גם בצוות המקצועי. כרגע היעד והמטרה זה אירופה, מחכה לנו כבר ביום ראשון משחק קשה מול קבוצה טובה. חובת ההוכחה עלינו, אני מקווה שנעבור את זה. דבר אחרון שלי מאוד חשוב זה הדרך: אני רוצה שמי בא לראות אותנו ייהנה".

תום מעיין מונה לקפטן הקבוצה החדש: "בשבילי זה כבוד גדול להיות קפטן בני הרצליה. הקבוצה בגרף עלייה בשנים האחרונות, אני מרגיש חלק בלתי נפרד מהקבוצה. השנה, עם ההמשכיות והשחקנים שחזרו, יש לנו פוטנציאל להגיע רחוק. אני מאוד מאמין בסגל של הקבוצה, יש פה שחקנים מאוד כישרוניים שעברו המון בקריירה שלהם. מבחינתי זו שנת מבחן: שנתיים ברציפות הפסדנו למכבי ת"א ברבע הגמר ואני מקווה שנעשה את הצעד הנוסף ונזכה באיזשהו תואר. מבחינתי אני מצפה לטבעת אליפות, זו הציפייה".

לני רקנאטי, שפותח את עונתו ה-24 כבעלי הקבוצה: "זה לא סוד שאנחנו שואפים להגיע הכי גבוה שאפשר. אנחנו רוצים להמשיך לתקוע יתד בצמרת של הכדורסל הישראלי, כמו שעשינו בשנה שעברה. אנחנו רוצים להגיע לפחות לחצי הגמר ובאירופה לכל הפחות איפה שהגענו בשנה שעברה: שלב הבתים השני. אני מקווה שנייצג את המועדון והמדינה בכבוד באירופה ונתקדם הלאה. אנחנו רוצים לסיים במקום כמה שיותר גבוה כדי שנוכל להמשיך לשחק באירופה".

מיקי גורקה. ההמשכיות חשובה (צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה בכדורסל)

הבעלים הוסיף: "הגדלנו את התקציב ונגיע השנה לתקציב של כ-9 מיליון שקלים, זה שיא של כל הזמנים אם אינני טועה. עשינו את זה כדי לאפשר המשכיות של שחקנים ומאמן, אנחנו רואים בזה חשיבות עליונה כדי שהאוהדים יוכלו להזדהות עם הקבוצה. כמו שכולם יודעים, הבאנו את שון דאוסון ויצרנו קבוצה טובה ואטרקטיבית שכולם ייהנו ממנה. אני מקווה שיהיו לנו פחות פציעות ושלא יקרה לנו מה שקרה בשנה שעברה".

יו"ר הקבוצה אלדד אקוניס: "בפעם הראשונה מאז פירוק האיחוד, אנחנו מעמידים תקציב כמו שהיה לנו בימי האיחוד. זה בזכות כמה גורמים: עיריית הרצליה וראש העיר, שאין לי מילים כמה תמיכה ורוח גבית הוא נותן לקבוצה; השניים זה הבעלים לני וטל, שהם הבעלים הכי טובים בכדורסל הישראלי וזה ראוי להערכה שהם נשארים כל כך הרבה שנים; הגורם השלישי זה הספונסר החדש, רב בריח, שמהפגישה הראשונה הרגשנו את החיבור; וכמובן כל שאר הספונסרים שנותנים בנו אמון וממשיכים איתנו לשנה נוספת".

על העונה הקרובה אמר היו"ר: "התקציב הזה נתן לנו את האפשרות לבנות קבוצה שיכולה להתמודד בגובה העיניים מול כל קבוצות הליגה. בשנים קודמות לא היינו יכולים לשמור על המשכיות: מאמן שפותח שנה רביעית ושישה שחקנים שהולכים איתנו לשנה נוספת. כל מי שחתם הקיץ חתם לשנתיים ומעלה".

"זה לא סוד ששמנו את היד שלנו על אחד השחקנים הכי מבוקשים בקיץ הזה והישראלי הכי טוב לדעתי בליגה, שון דאוסון. אנחנו מאוד גאים בשחקנים שעושים אצלנו את הקפיצה ואין לי ספק שאם שון ימצה את הפוטנציאל שלו, הוא יהיה הבא בתור להגיע ברמות הגבוהות ביותר, בין אם ביורוליג או לחלום שלו: ה-NBA. אנחנו רוצים לעשות עוד צעד קדימה לעומת השנה שעברה, גם בליגה, גם בגביע וגם באירופה".

שון דוסון והחברים מהרצליה במסיבת העיתונאים (צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה בכדורסל)
נושאים קשורים: