האם נוכל סוף סוף לבטל הודעות מוטעות שנשלחו בווטסאפ. דיווחים ברשת בחו"ל מוסרים כי האופציה למחוק הודעות מביכות שנשלחו בטעות נמצאת בהרצה אחרונה על ידי מפתחי האפליקציה וכי האפשרות הזו תשוחרר בקרוב לכל המשתמשים.

כבר בתחילת השנה הופיעה בגרסת ניסוי של החברה האפשרות למחוק הודעות שנשלחו. אלא שמעבר לאפשרות עצמה שהייתה בתפריט האפליקציה לא חלה התקדמות רבה בתחום. אולם כעת נראה פני הדברים השתנו. על פי דיווח בטוויטר במשך 5 הדקות הראשונות יהיה ניתן למחוק הודעת ווטסאפ בתנאי שהיא לא נקראה. אם הודעה נשלחה לקבוצת אנשים ואחד מהם כבר קרא אותה, ההודעה לא תוכל להימחק.

דיווחים על האפשרות הזו התפרסמו כבר כמה פעמים בשנה האחרונה. הקושי המרכזי שעמד בפני חברת ווטסאפ היה העובדה כי ההודעות שנשלחות מוצפנות מקצה לקצה מרגע השליחה, דבר שלא מאפשר לעצור הודעה אחרי שהיא הגיע למכשיר היעד, או לשחזר אותה לאחור.

לכן כעת ככל הנראה נוצרה על ידי החברה אפשרות במסגרתה ההודעה, כל עוד לא נקראה, אינה נמצאת בפועל על המכשיר שאליו היא נשלחה ולכן ניתן להסיר אותה. מעבר ליכולת לבטל הודעות יתאפשר ככל הנראה גם לערוך את ההודעות האלו ולכתוב אותן מחדש כל עוד אף מקבל לא קרא אותן.

כזכור אפשרות של עצירת הודעה שנשלחה קיימת בחצי הדקה הראשונה גם ברשת ג'מייל. אולם כאן מחברי האפליקציה הגדילו את טווח הזמן ל-5 דקות מלאות, כאמור כל עוד ההודעה לא נקראה.