האם דודי סלע ישוב ללבוש את המדים הכחולים־לבנים של נבחרת ישראל בטניס? אחרי התבוסה 3:0 מול אוקראינה בסוף השבוע במסגרת הבית האירופי־אפריקני והירידה למשחקי ההישרדות בדרג 1 נגד אוסטריה או רומניה, לא מן הנמנע שהתשובה תהיה שלילית.

באיגוד הטניס מאוכזבים מהתנהלותו של סלע, שלא מפסיק לעלוב באנשי האיגוד ובעיני חלק מהם היה האחראי הבלעדי לקריסה מול אוקראינה, באחד מרגעי השפל של הטניס הישראלי בשנים האחרונות. הערב (שבת) הוא תיקן מעט את הרושם אחרי ההפסד ביום שישי, כשיחד עם יוני ארליך כמעט הצליח להשאיר את הנבחרת בחיים. הם אמנם חזרו מפיגור, אבל לאחר קרב מתיש של ארבע שעות הפסידו 7:5, 7:6, 1:6, 4:6, 7:6 מול סרגיי סטחובסקי ודניס מולצ'נוב.

נדמה שהדרמה האמיתית תתחולל בימים הקרובים, ובאיגוד יש בבטן מלאה על סלע. "השבוע הוא היה עסוק בדיבורים לא מובנים במקום לשמור על אורח חיים ספורטיבי ולהיות מרוכז במשחק", אמר גורם בכיר מאוד באיגוד. גורמים אחרים ברמה"ש אמרו הערב: "ספק אם נראה את סלע ממשיך בנבחרת. גם הוא לא אהב את ההתקפה עליו, וגם באיגוד חושבים שהגיע הזמן לתת את הצ'אנס לדור הבא. גם ככה הנבחרת תסתובב בשנים הבאות מחוץ לבית העליון, אז זה לא משנה". כפי שזה נראה כרגע, ישראל תשחק נגד רומניה בשלב ההישרדות בבית 1 בחודש הבא ברמה"ש.

ביום שישי רשם סלע את אחד ההפסדים המביכים בקריירה לאיליה מרצ'נקו, המדורג 286 בעולם. סלע, המדורג 67 בעולם, הובס 7:6 (5), 6:2, 6:3, ובעקבות ההפסד שלו חלק מהקהל נטש בזעם. מי שממילא סבלו מהחום ומהעובדה שהלכו ברגל לאצטדיון דרך השדות, לנוכח העובדה שהחניות הקרובות נשמרו למקורבי האיגוד, ראויים לתנאים טובים יותר.

אגב, גם סלע עצמו לא נשאר לעודד את חברו לנבחרת, בצעד שהעכיר את האווירה גם בקרב השחקנים האחרים. עידן לשם, המחבט מספר 2 של ישראל, העניק אימון שחרור לאולכסנדר דולגופולוב (52 בעולם) בדרך להפסד 3:0 אחרי שעה ו־49 דקות בלבד, לעיני 200 צופים, שניסו לדחוף את הכישרון הישראלי, אך ללא הצלחה.