פתיחה מאכזבת. דודי סלע (67 בעולם), המחבט הבכיר של נבחרת ישראל הפסיד היום (שישי) במפתיע במשחק הפתיחה של מפגש הדייויס במסגרת משחקי ההישרדות בבית האירופי האפריקאי, 7:6 (5), 6:2, 6:3 מול איליה מרצ'נקו האוקראיני (286) לעיני קהל האוהדים הישראלי ברמה"ש.

מאוחר יותר, במשחק היחידים השני, עידן לשם (290) הפסיד בשלוש מערכות מול המחבט הבכיר של אוקראינה, אלכסנדר דולגופולוב (52). המשמעות: ישראל בפיגור 2:0 מול אוקראינה בתום יום המשחקים הראשון. מחר (16:00, ישיר בספורט 5) ינסו דודי סלע ויוני ארליך לצמק את התוצאה במשחק הזוגות.

אז מה היה לנו? במערכה הראשונה, דודי השיג את השבירה הראשונה במשחק במשחקון השישי (2:4), אבל האוקראיני החזיר עם שבירה משלו במשחקון התשיעי (4:5). המערכה נגררה לשובר שוויון שם הצליח מרצ׳נקו לנצח 5:7 – בדרך ליתרון מפתיע של אוקראינה.

במערכה השנייה, האוקראיני המשיך במומנטום ועלה ליתרון 1:3 בעזרת שבירה נוספת. סלע ניצל שתי שגיאות כפולות של מרצ'נקו ושבר בחזרה (2:3), אבל שתי שבירות נוספות של האוקראיני סגרו עבורו את המערכה – 0:2 (2:6) לאוקראינה במערכות.

במערכה השלישית, דודי סיפק תקווה, כשפתח עם שבירה במשחקון השלישי ועלה ליתרון 1:2. מרצ'נקו הצליח לחזור עם שבירה במשחקון החמישי בדרך לשוויון 3:3. דודי נשבר מנטאלית ואיפשר לאוקראיני לשייט לניצחון המפתיע במשחק כולו.

גם במפגש השני, ישראל לא הצליחה לגרד ניצחון אחרי הפסד של עידן לשם (290 בעולם) הטניסאי מספר 2 של ישראל, 6:4, 6:1, 6:4 מול אלכסנדר דולגופולוב, המדורג במקום ה-52 בעולם.

במערכה ראשונה: דולגופולוב פתח טוב עם שבירה ויתרון 0:3. שגיאות כפולות של האוקראיני סייעו ללשם להשיג שבירה בחזרה ולצמק ל-3:2. שני השחקנים המשיכו לשבור האחד לשני (3:4 לאוקראיני). הישראלי הצליח להשיג שוויון 4:4, אולם היריב המדורג במקום ה-52 בעולם הצליח להשיג רצף של מספר נקודות בדרך ל-4:6 במערכה הראשונה – 0:1 לאוקראינה במערכות.

במערכה שנייה: המערכה הסתיימה באופן חד צדדי. דולגופולוב ניצח 5 משחקונים ברציפות בדרך ל-1:6 בסיום המערכה – 0:2 לאוקראינה.

במערכה שלישית: שני השחקנים שמרו על משחקוני ההגשה עד למשחקון התשיעי אז השיג דולגופולוב שבירה אחת, שהספיקה לו לניצחון במערכה (4:6).

נושאים קשורים: