נגד הרצון של דרעי, מהלך בסביביתו של יו"ר מועצת החכמים של ש"ס הרב שלום כהן: אמש (ג') התקיימה פגישה בין יגאל גואטה, חבר הכנסת מש"ס שהתפטר לאחר השתתפותו בחתונה לה"בטית, והרב יעקב כהן, בנו של הרב שלום כהן, במהלכה התקבלה ההחלטה של גואטה להתפטר, כך נודע ל-360.

בפגישה לא נדרש ממנו להתפטר, אבל על פי גורם המצוי בפרטים, "נתנו לו להבין שהוא גורם נזק לש"ס", והוא מבחינתו אמר כי לא בשביל כך בא למפלגה, והחליט להתפטר.

קדם לפגישה, רבנים מהציבור החרדי ספרדי הגיעו לביתו של הרב שלום כהן, וביקרו בפניו את השתתפותו של גואטה בחתונה. בש"ס הרשמית שמרו על שתיקה, וגואטה הרגיש כי כך לא יוכל להמשיך. זו לא הפעם הראשונה שבין סביבת דרעי לאנשי ביתו של הרב כהן מתקיימים חילוקי דעות, וכעת נראה שהקו המחמיר של הרב שלום כהן, שנחשב חרדי יותר ביחס למנהיג ש"ס המיתולוגי הרב עובדיה יוסף, את מקומו הוא מילא, ניצח.

ח"כ יגאל גואטה (צילום: הדס פרוש/ פלאש 90 )

ההתפטרות של גואטה מתקבלת בזעם רב בקרב פעילי ש"ס ונציגיהם ברשויות המקומיות. בקבוצת פעילים של המפלגה, כתב אחד מסגני ראשי העיר של המפלגה כי "מועצת החכמים צריכה לקרוא לו ולסרב לקבל את ההתפטרות שלו". פעיל נוסף כתב כי "השטח הש"סי רותח מזעם ולא מוכן בכלל לשמוע על כיוון של התפטרות".

נושאים קשורים: