סערה במערכת הפוליטית לאחר התפטרותו המפתיעה מהכנסת של יגאל גואטה, בשל השתתפותו בחתונת אחיינו הגאה. הח"כים ביקשו ממנו לחזור בו מהחלטתו וכינו את הנסיבות שהביאו לעזיבתו 'מבישות'. מוקדם יותר היום הודיע גואטה ליו"ר מפלגתו אריה דרעי על ההתפטרות מהכנסת. הוא הודה על צירופו לסיעה ואמר כי הוא ימשיך לפעול למען תנועת ש"ס מחוץ למשכן.

"אני קוראת לח"כ יגאל גואטה לחזור בו מהתפטרותו מהכנסת כי השתתף בחתונת אחיינו ההומו. ולשר אריה דרעי אני קוראת לא לקבל את ההתפטרות. זמן טוב להיזכר שכל אדם נולד בצלם", מסרה הבוקר ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני), יו"ר השדולה הגאה בכנסת, לאחר ההודעה הדרמטית. חברתה למפלגה, ח"כ איילת ורבין נחמיאס הוסיפה כי "עצוב שחבר כנסת נאלץ להתפטר על תמיכה וגיבוי כלפי בן משפחתו. יש חברי כנסת שראוי שיתפטרו על הפצת שנאה והגדלת הקוטביות, במקום זאת בוחרים לגנות את מי שעוסק באהבה וחיבור קהלים. אני קוראת ליו״ר ש״ס דרעי לא לקבל את התפטרותו".

"צר לי מאד שהכנסת מפסידה היום חבר כנסת בעל עשייה חברתית רק בגלל עמדות חשוכות", אמרה ח"כ יעל כהן פראן, אף היא מהמחנה הציוני. "לפני מספר חודשים ח״כ גואטה סיפר לי את הסיפור על חתונת אחיינו. חשבתי אז – כל הכבוד, לא כולם חשוכים. אז כנראה שטעיתי. עצוב שש"ס מרחיקים לכת עם ההסתה ועכשיו גם מפלגים משפחות".

"חשוב לזכור – כל אדם נולד בצלם". מרב מיכאלי (צילום: ראובן קסטרו)

גם במפלגת 'יש עתיד' הגיבו בחריפות להתפטרות בשל השתתפות בחתונה גאה. "התפטרותו של ח"כ הכנסת גואטה היא מצערת ומבישה", מסרה ח"כ יעל גרמן. "שוב אנו עדים לכך שחברי כנסת לא מקבלים החלטות על פי צו מצפונם אלא על פי לחץ פוליטי. גואטה השתתף באירוע משפחתי אישי ובחר לקדש את הערכים היהודים העליונים ביותר, בינהם "ואהבת לרעך כמוך". הייתה זו הזדמנות של שותפיו הפוליטיים והאידיאולוגיים לתת שיעור בגדולה ואהבת חינם במקום בשנאת חינם, הזדמנות שפספסו בגדול והוא נאלץ לשלם את המחיר המחפיר".

ח"כ יאיר לפיד, יו"ר 'יש עתיד' מסר כי "עצוב שבישראל 2017 ח״כ נאלץ לסיים את תפקידו בגלל שהשתתף בחתונה של שני אנשים שאוהבים אחד את השני". ח"כ דב חנין הגיב גם הוא ואמר: "ח"כ גואטה תרם לעבודת הכנסת בתחומים רבים. מזעזע לחשוב שבשנת 2017 השתתפות בשמחה של בן משפחה הומו יכולה לעורר תגובות כאלה".

"החלטה מצערת ומבישה". יעל גרמן (צילום: פלאש 90)
נושאים קשורים: