( )

יוצאים לאור

מה? אמנות עכשווית בסמטאות יפו.

למה? תערוכת בכורה, שתציג כ־60 עבודות של מיטב בוגרי האקדמיות ובתי הספר לאמנות בישראל לשנת 2017. העבודות בתערוכה נבחרו מבין עבודות הגמר שהוצגו זה עתה בתערוכות הבוגרים באקדמיות ובבתי הספר הגבוהים לאמנות ולעיצוב ברחבי הארץ, ביניהם בצלאל, מנשר, שנקר, אורנים ואחרים. אוצרי התערוכה הם חגית פלג רותם ויובל סער, עורכי מגזין העיצוב והאמנות פורטפוליו (byfar.co.il).

מתי? החל מה-14.9. התערוכה תנעל בתאריך 31.10.

איפה? גלריית רחוב בסמטאות יפו העתיקה.

כמה? ללא עלות.

הידעת? התערוכה חונכת את גלריית הרחוב החדשה בסמטאות יפו העתיקה – הצבת קבע של קופסאות אור, שבהן יוצגו תערוכות מתחלפות במהלך השנה. הצבתן של קופסאות האור במרחב הציבורי תאפשר לקהל הרחב מפגש בלתי אמצעי עם אמנות ממיטב הכישרונות הצעירים והיצירתיים בארץ.

( )

הנשף

מה? ספר חדש מאת הסופרת אנה הופ בהוצאת תמיר/סנדיק – רומן על תשוקה ועל אובססיה מסוכנת, על שפיות ועל טירוף, ועל מי שבכוחו לקבוע מי משתייך לאיזו קטגוריה.

למה? "הנשף" הוא סיפור אהבה היסטורי המתרחש בקיץ השרבי של שנת 1911. במוסד לחולי נפש בפאתי אדמות הבור של יורקשייר, במקום שבו חומות גבוהות וחלונות מסורגים חוצצים בין גברים ונשים, שוכן אולם נשפים מרהיב ורחב ידיים, שבו פעם בשבוע, למשך ערב אחד, מבוטלת ההפרדה והמטופלים נפגשים כדי לרקוד. באולם הזה נפגשים אלה, ג'ון וצ'רלס והמפגשים הללו עתידים לשנות את חיי שלושתם לעד.

מתי? מתחילת ספטמבר.

איפה? בכל חנויות הספרים.

כמה? 98 ש"ח.

הידעת? הסופרת אנה הופ עוסקת בכתיבה ובמשחק, והופיעה בין השאר גם בסדרה הידועה "ד"ר הו".

הנשף (כריכת הספר)

( )

שוטקה 2

מה? הפסטיבל הצועני חוזר.

למה? לאחר טירוף החושים של השנה שעברה, פסטיבל הצוענים הראשון של ישראל חוזר לסיבוב שני עם ליינאפ שכולל 18 הרכבים חיים, מהם שישה בינלאומיים: בומבינו (ניג׳ר), בובליצקי (פולין), קוזה מוסטרה (יוון), סונידו וחטל (ספרד), בוגי בלגן (צרפת), דירטי הונקרס (גרמניה), שיזכו לתמיכה המקומית של ריף כהן, A-WA, ליאורה יצחק, עידן קיי והמובמנט אוף ריט׳ם, יוסי פיין והמדבר הכחול, מלוקס עם אקו וטיטו, Bemet מארחים את Orgonite, ועוד רבים וטובים.

מתי? 15-16 בספטמבר.

איפה? כפר הנוקדים.

כמה? 240-320 ש"ח. לכרטיסים.

הידעת? שוטקה היא העיר הצוענית הגדולה בעולם הנמצאת במקדוניה. בשפת הרחוב "שוטקה" הוא שוט של וודקה ואף בדיחה בשפה הרוסית.

( )

דיקלה

מה? הזמרת דיקלה במופע ראשון בקיסריה.

למה? מהיכל התרבות בת"א ועד לאמפי שוני, הזמרת והיוצרת דיקלה היפנטה קהלים ברחבי הארץ בשורה של מופעי סולד אאוט בעקבות יציאת אלבומה "סיפור אופטימי". הגיע הזמן להסתער על היעד הבא – מופע ראשון בקריירה באמפי קיסריה. עם הרכב של שישה נגנים, דיקלה מביאה לבמה תמהיל מהפנט של שירי האלבום החדש לצד ביצועים חמים וחדשים ללהיטיה הגדולים.

מתי? מוצ"ש ה- 16.9.

איפה? אמפי קיסריה.

כמה? 199-139 ש"ח. לרכישה: לאן 8780* או באתר.

הידעת? אלבומה החדש של דיקלה, "סיפור אופטימי", זיכה אותה בתואר שלישי ברציפות כ"זמרת השנה" של רשת ג'.

לראשונה בקיסריה. דיקלה (צילום: עדי אורני)

( )

בשמים עד הבית

מה? מגוון בשמים לגבר ולאישה.

למה? משלוח מהיר וחינם למזמינים של מבחר בשמים, ביניהם: אליאן, סקסי 212, אנג'ל, פאי ג'יבנשי ועוד.

מתי? המבצע תקף עד ה-13.9.

איפה? באתר.

כמה? בין 99-199 ש"ח.

הידעת? על אף שמקובל לחשוב שבשמים הם המצאה של המאות האחרונות, בשמים למעשה קיימים משחר האדם. עקבות של בשמים נמצאו בקברים במצרים העתיקה ואפילו בתנ"ך מתוארת דרך ייצור של בושם.