זוכרים את המוכרים שאומרים לכם שהנעל מתאימה לכף הרגל שלכם באופן מושלם ואתם לא ממש מרגישים כך? ובכן בקרוב יבוא לקיצו העידן שבו נאלצתם לסמוך על המוכר ועל התחושה האישית שלכם.

חברת HP הודיעה אתמול על שירות חדשני המשלב את התכונות והיתרונות המתקדמים של המחשוב, התוכנה וההדפסה בתלת-מימד. מדובר בעמדה חדשה שתוצב בחנויות נעליים (HP FitStation) ותאפשר לכל לקוח לבחור נעליים או מדרסים המתאימים באופן מדויק לפרופיל כף הרגל שלו.

מדובר בתהליך שבו שורה של כלים חישוביים יתאימו ללקוח נעל על בסיס הרגל שלו כך שכל נעל המוצעת ללקוח היא בעלת ייחוד והתאמה מרבית לקונה שעומד מולה. בשלב ראשון סורק מחשב את כף הרגל של הלקוח ומייצר פרופיל תלת-מימדי שלה עם הנקודות השונות והמיוחדת לאדם ברגל.

בנוסף, משטח מיוחד מאפשר לנתח את דינמיקת התנועה של הלקוח בהליכה או ריצה, כולל נקודות הלחץ השונות ותנועת השרירים בכף הרגל. זאת כדי לבנות פרופיל מדויק יותר של הצורך בתמיכה או ריפוד. בשלב הבא יכולה המערכת גם להמליץ ללקוח איזו נעל במלאי הקיים מתאימה ביותר לצרכים שלו. כמו כן יכולה המערכת להדפיס ללקוח מדרסים המותאמים במדויק לכף הרגל ולדינמיקת התנועה שלו, שיבטיחו את התמיכה הדרושה ויסייעו ליציבה ומניעת פציעות ספורט.

סורקת את כל הרגל (יח"צ)

החברה אינה מתכננת לעצור בכך אלא היא מציינת כי בעתיד תוכל המערכת, בכפוף לשיתוף פעולה של HP עם יצרניות נעליים נבחרות, להדפיס ללקוח נעל שלמה – ולא רק מדרסים. את הנעל הזו הוא יוכל לעצב באופן אישי וייחודי והיא תודפס במועד הקניה.