בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, מחק הערב (ראשון) מהרשת החברתית את הסטטוס שפרסם בסוף השבוע בעמוד הפייסבוק שלו, שבו הציג קריקטורה שעוררה תגובות נזעמות רבות. עד כה לא ברור מדוע הסיר נתניהו הבן את הפוסט שלו, ייתכן כי חשש להסתבך משפטית בעקבות הפרסום השנוי במחלוקת.

הפוסט של יאיר נתניהו בפייסבוק (צילום: מתוך הפייסבוק )

תחת הכותרת "שרשרת המזון" הופיע בפוסט של נתניהו איל ההון היהודי-אמריקאי ג'ורג' סורוס מזין לטאה, המאכילה דמות שנראית כיהודי הלקוח מקריקטורה אנטישמית.

בהמשך "שרשרת המזון" של נתניהו נראים אהוד ברק, ואחריו מארגני המחאה נגד נתניהו מול בית היועמ"ש, אלדד יניב ומני נפתלי, כשמעל האחרון תלויה חמגשית – זאת כרמז להאשמותיו של ראש הממשלה נגד נפתלי בפרשת הזמנת הארוחות, בעקבות הודעת היועמ"ש אביחי מנדלבליט כי כתב אישום נגד שרה נתניהו יוגש בכפוף לשימוע.

הפוסט הוביל לסערה ולתגובות רבות ברשתות החברתיות. אחד המגיבים היה פעיל הימין הקיצוני בארצות הברית, דיוויד דיוק, ששימש בעבר כמנהיג הקו-קלוקס-קלאן (KKK) וצייץ בטוויטר: "בנו של נתניהו פרסם 'מם' שמראה כי סורוס שולט בעולם".

הציוץ של דיוויד דיוק בטוויטר (צילום: מתוך הטוויטר)

גם אהוד ברק הגיב בדרכו, וצייץ באותה הרשת החברתית: "זה מה שהילד שומע בבית? מה זה, גנטיקה או מחלת רוח עצמונית? לא משנה. בכל מקרה כדאי מאוד שנממן לו פסיכיאטר, ולא אבטחה ונהג צמוד".

יו"ר מפלגת המחנה הציוני, אבי גבאי, גינה אף הוא את הפרסום, וכתב בעמוד הפייסבוק שלו: "יום עצוב במיוחד לכל עם ישראל, כשמבית ראש הממשלה של מדינת היהודים יוצאת קריקטורה שראש ה-KKK מסכים לה". בכך התייחס גבאי לעובדה שדיוק שיתף את הפוסט של נתניהו ברשת החברתית.

גם ח"כ יצחק בוז'י הרצוג לא נשאר אדיש, וכתב בעמוד האישי שלו בפייסבוק: "כל יהודי צריך לחוש חלחלה ובושה מכך שקריטורה סטייל דר שטירמר יצאה ממעון ראש הממשלה הישראלי ומקבלת חיבוק מגדול האנטישמים. למחוק, להתנצל ולגנות!"

ביבי ויאיר נתניהו (צילום: AFP)

הסערה שחולל הפרסום וההאשמות באנטישמיות לא הביאו את יאיר נתניהו להתנצל. להפך – ביממה שחלפה מאז פרסום הקריקטורה הוסיף נתניהו להתייחס להאשמות נגדו ולתקוף את מתנגדיו. באחד הפוסטים שפרסם דחה נתניהו הבן את הביקורת שהשמיע עיתונאי הארץ ברק רביד, וטען: "עיתון הארץ האנטישמי מטיף לי על אנטישמיות".

בהמשך פרסם תמונה של הפסל המוזהב של אביו שהוצב במחאה בכיכר רבין בדצמבר, וכתב "מוזר, חשבתי שהשמאל בעד חופש האומנות".

גם בנוגע להשמצות ההדדיות מול ברק לא נשאר נתניהו חייב, וכתב: "אני מקווה שאהוד ברח לא צייץ עלי ממקום מושבו בבוסטון (בין עסקה מפוקפקת אחת לשנייה) שהוא שיכור מוויסקי (כמו שזכור לי היטב). הגיע הזמן לגריאטר אהוד". את הסטטוס האלה העדיף נתניהו הבן שלא למחוק מהרשת.

נתניהו האב נשאל הבוקר, בפתח ישיבת הממשלה, על התבטאויות בנו אך הוא סירב לענות על כך, והשיב בקצרה: "זו לא מסיבת עיתונאים, אבל תודה ששאלת".

נושאים קשורים: