מסוף השבוע האחרון החלה חברת ווטסאפ לאפשר לנהל שתי שיחות במקביל באפליקציה שלה. מדובר בעדכון חדש המאפשר לייצר מצב של "תמונה בתוך תמונה", כלומר למזער את תמונת הווידאו לבועה בתוך המסך, ולהמשיך במקביל לשוחח עם עוד אדם או להתעדכן במה שקורה בקבוצת ווטסאפ אחרת.

עדכונים ושדרוגים חשובים. אפליקציית ווטסאפ (תמונה: PEXELS)

במילים אחרות, אחרי שהתחלתם בשיחת וידאו עם חבר או בן משפחה, תוכלו ללחוץ על כפתור חזרה שיוצב באפליקציה וחלון הווידאו יוקטן ו"יצוף" על המסך. באופן זה יהיה ניתן לשלוח תוך כדי השיחה הודעות או מידע לאדם או קבוצה נוספים, או לשתף את בן שיחתכם במידע נוסף כמו קישורים לעמודים או צילומי מסך.

החיסרון היחיד בעדכון קשור לגרסה המעודכנת במכשירכם, כלומר רק במכשירים המריצים את גרסת אנדרואיד אוריאו (8) החדשה, תוכלו להתנסות בעדכון החדש. לא תוכלו לנהל שיחות וידאו ב"חלון צף" עד שיצרנית המכשיר שלכם תעדכן את תוכנת האנדרואיד שלה.

למעשה, אם אתם אנשי אנדרואיד – רק מכשירי נקסוס ופיקסל של חברת גוגל יכולים להתעדכן מיידית במערכת החדשה. אם אתם אייפוניסטים – תוכלו להשתמש בעדכון בחדש מכיוון שהוואטסאפ שלכם יתמוך בשיחות וידאו ממוזערות, גם אם אתם עדיין מריצים את הגרסה הקודמת של האפליקציה.

כל מה שנדרש במקרה כזה הוא לגרור את שיחת הווידאו כלפי מטה, והיא תמוזער לעיגול שיצוף על גבי חלון הווטסאפ. עם זאת, לא תוכלו באייפון לעבור לאפליקציה אחרת במקביל, מכיוון שהמכשירים שלכם לא תומכים במצב של "תמונה בתוך תמונה".

שדרוג נוסף באפליקציה שזמין לכל משתמשי האייפונים והאנדרואידים הוא ה"סטטוסים גרפיים". לחיצה על כפתור העיפרון במסך העלאת הסטטוס תאפשר לכם לכתוב הודעה על גבי רקע צבעוני, בדומה לסטטוסים הצבעוניים בפייסבוק – רק שזו של וואטסאפ תחסל את עצמה אחרי 24 שעות. אפשרויות אלה הוצגו עד כה למשתמשי ה"בטא" וכעת אלו זמינים בגרסה 2.17.323 ששוחררה לחנות האנדרואיד.

זאת ועוד, ווטסאפ הכריזה לאחרונה כי תחל לספק אפליקציה ייעודית נפרדת לבתי עסק, דרכה יוכלו לבצע שיח עם לקוחותיהם ולשלוח אליהם הודעות. בתי עסק שיצטרפו לתכנית החדשה של ווטסאפ יזוהו על ידי החברה ויתויגו בסימול “V” בצבע ירוק.

בתי עסק קטנים יוכלו ליהנות משימוש באפליקציה בחינם, בעוד בתי עסק בגודל בינוני ומעלה יאלצו לשלם לחברה תשלום חודשי בסכום שאינו ידוע בשלב זה, וככל הנראה יזכו לשירותים נוספים בתמורה.

נושאים קשורים: