"ביולי-אוגוסט שב"כ סיכל למעלה מ-70 חוליות טרור שרצו לפגוע באזרחי ישראל ובחיילי צה"ל", כך חשף הבוקר (יום א') ראש הממשלה, בנימין נתניהו, במהלך ישיבת הממשלה השבועית. ראש הממשלה הודה עמוקות לאנשי שירות הביטחון הכללי על פעולותיהם במהלך תקופה זו.

נתניהו על הנסיעה לאמריקה הדרומית: (צילום: רויטרס):

"אזרחי ישראל לא מודעים לכל הפעילות של שב"כ", אמר נתניהו טרם סקירת ראש השב"כ בנושא בישיבה. "אני רוצה להביע תודה עמוקה לאנשי השב"כ ולכל מי שעוסקים במלאכה החשובה הזו – למען ביטחון ישראל", הודה ראש הממשלה.

ראש הממשלה התייחס גם כן לביקורו באמריקה הלטינית לצורך חיזוק הקשרים הביטחוניים בין המדינות. "אני יוצא היום לביקור היסטורי באמריקה הלטינית. זו הפעם הראשונה מאז הקמתה של מדינת ישראל שראש ממשלה מכהן מבקר בדרום ובמרכז אמריקה. זה ביקור שיחזק את הקשרים הכלכליים, הביטחוניים והטכנולוגיים שלנו באמריקה הלטינית, והוא יהווה המשך חיזוק של המעמד הבינלאומי של ישראל, תהליך שאנחנו מובילים אותו בשיטתיות ובהצלחה".

לדבריו, "מקסיקו עברה בסוף השבוע רעידת אדמה. ישראל שולחת תנחומים למשפחות ההרוגים. אנחנו מבינים שאלה ימים קשים מאוד למדינה הזאת ולעם המקסיקני. בשיחות שלי עם נשיא מקסיקו אציע עזרה לשיקום ההריסות או כל עזרה אחרת שאוכל לתת. לאחר מכן אצא לארה"ב ואנאם גם בעצרת האו"ם. גם ידידתנו הגדולה ארה"ב עוברת בימים הללו מפגעי טבע קשים – וכולנו מייחלים שהיא תעבור את הסופה הקרובה בשלום".