הרב שמואל אליהו, רבה של צפת, קורא לחבר הכנסת יגאל גואטה מש"ס להתפטר, בעקבות השתתפותו בחתונה של זוג גברים מהקהילה הלה"טבית. "חבר כנסת חרדי שהולך לחתונה כזו אני הייתי חושב שהוא צריך להתפטר מיד מתפקידו", אמר הרב בריאיון ליוסי בן עטר ברדיו 'גלי ישראל'. "זו טעות קריטית שאין לה אח ורע. הוא חייב על זה תשובה, זה חילול השם ברמה הלאומית", הוסיף.

"תועבה, עליו להתפטר". הרב שמואל אליהו (צילום: אלי דסה)

גואטה סיפר השבוע בגלי צה"ל כי השתתף בעבר בחתונה של אחיין, המשתייך לקהילה הלה"טבית, אך הדגיש לילדיו כי מדובר באיסור הלכתי. למרות שמדובר בצעד חריג ביותר מבחינת העולם החרדי, איש מעמיתיו למפלגה או מחברי הכנסת של יהדות התורה לא התייחסו לנושא. גם רבני ש"ס נמנעו מתגובה.

"מה שחברי כנסת דתיים או חרדים עושים הוא לא בהכרח על פי הלכה, העובדה שהם חברי כנסת לא הופכת אותם למורי הוראה", אומר הרב אליהו. "ללכת לחתונה של שני גברים זה לא פחות תועבה מהמעשה עצמו. הם (הקהילה הלה"טבית, מ"ג) חיים מהלגיטימציה ומההכרה".

עמיתיו של ח"כ יגאל גואטה התעלמו (צילום: הדס פרוש/ פלאש 90 )

לא מדובר בפעם הראשונה שבה הרב אליהו מתבטא בחריפות נגד הקהילה הלהט"בית. בתחילת אוגוסט תקף הרב אליהו את הקהילה על רקע סערת האימוץ. בעקבות דבריו הושמעו נגדו איומים מפורשים ברצח. הוגשו תלונות במשטרה.

נושאים קשורים: