קירסטי באטלר הבריטית הייתה משוכנעת שהיא בהריון מתקדם, והיו לה את כל הסיבות לחשוב כך: בטנה של הצעירה בת ה-22 גדלה מאוד, והרופאים בישרו לה שהיא נמצאת כבר בשבוע ה-30 להריונה.

אלא שאז התבררה האמת – והיא הייתה משמחת הרבה פחות: בדיקת אולטרסאונד שנערכה לצעירה חשפה כי היא אכן בהריון, אלא שההריון היה בן שישה שבועות בלבד – ואילו הסיבה לבטנה העצומה של באטלר הייתה ציסטה עצומה שגדלה בתוך בטנה ושיוותה לה מראה של בטן הריונית.

"נשבר לי הלב". קירסטי אחרי הניתוח (צילום: באטלר)

תחילתו של הסיפור כשבטנה של קירסטי החלה לתפוח במהירות, ואנשים החלו להגיב עליה. הצעירה השתמשה בבדיקת הריון וגילתה שהיא אכן הרה. כשפנתה לבית החולים נמסר לה שהיא כבר בחודש השמיני להריון – אלא שזו הייתה הטעות.

רק בדיעבד התברר כי ההריון והציסטה התפתחו במקביל, וכשקירסטי גילתה שהיא בהריון היא ייחסה לו את בטנה ההולכת וגדלה – אלא שהבטן המשיכה לתפוח במהירות שכלל אינה אופיינית לחודש השני בהריון, וזאת בשל הציסטה, שאורכה הגיע לכ-30 ס"מ.

רוצים להקים משפחה. קירסטי ובן זוגה (צילום: קירסטי באטלר)

על פי ידיעה שפורסמה היום (יום ה') ב"דיילי מייל" הבריטי, קירסטי ובן זוגה, קלרן בן ה-21, גילו את האמת באמצעות בדיקת אולטרסאונד. בבדיקה התברר כי קירסטי סובלת מציסטה בשחלה, שפגעה ברחם שלה וסיכנה הן את חייה והן את חיי התינוק. הצעירה נזקקה לניתוח חירום שנגמר, למרבה הצער, בהפלה בשבוע ה-11.

"הסיוט שלנו התחיל כשנשלחנו לבדיקה", אמרה קירסטי. "זה לא היה תינוק ברחם שלי, אלא ציסטה בגודל 30 על 20 ס"מ שגדלה כל יום. בטן ההריון שלי הייתה למעשה מסה ענקית. התינוק שלי היה קטן מדי כדי ליצור כזו בטן. הציסטה הענקית הרגה את התינוק שלי ונשבר לי הלב".

כעת חולקת קירסטי את סיפורה כדי להגביר את המודעות לציסטות בשחלות. "היה לי מזל שהציסטה שלי הייתה שפירה, אבל היו צריכים להסיר את השחלה שלי משום שהיא נמחצה. אם היא הייתה נשארת שם היא הייתה עשויה להתחיל למחוץ את האיברים שלי".

לדברי הצעירה, למרות כל מה שעברה – היא ובן זוגה מתכוונים להקים משפחה בעתיד הקרוב. "בפעם הבאה שהבטן שלי תתחיל להתנפח אהיה זהירה במיוחד", אמרה. "זה היה כל כך טראומטי לאבד את התינוק שלי ואז את השחלה שלי. אבל אני וקלרן רוצים ילדים אז בדקתי את הפוריות שלי ושמחתי מאוד כשאמרו לי שנשארו לי מספיק ביציות בשחלה השניה, ושלא צריכות להיות לי בעיות להרות".