בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, הגיש היום (ד') תביעת דיבה נגד פעיל במפלגת העבודה אייבי בנימין. התביעה, על סך 140 אלף שקלים, הוגשה בעקבות פוסט שכתב בנימין בפייסבוק.

בנימין פרסם בפייסבוק לפני קצת יותר משנה פוסט שבו נכתב: "יום אחד קורא ביבי לראש המוסד ומבקש דרכון בשם בדוי לבן שלו יאיר נתניהו, כמו למרגלים, בנימוק בטחוני, לשמור על הבן ההולל המסתובב בעולם, שתהיה לו זהות בדויה". בהמשך הפוסט טען בנימין שהדרכון הפך לתרגיל הונאה של המשפחה להעלמת מיסים והלבנת הון.

בכתב התביעה, שהגיש עו"ד יוסי כהן, נטען כי "בשנים האחרונות נחשפו התובע ובני משפחתו להכפשות רבות ולפרסומי כזב הגובלים לעתים בהסתה מסוכנת מצד גורמים שונים. אחד מן הגורמים הללו, העומד בראש קמפיין הכפשה חסר תקדים נגד התובע ובני משפחתו, במטרה להוביל להפלת ראש הממשלה ושלטון הליכוד, הוא הנתבע". כמו כן הובאו בכתב התביעה דוגמאות לפוסטים אחרים שלטענת התובעים הכפישו את משפחת נתניהו.

לפני מספר חודשים הגישו בני הזוג נתניהו, הוריו של יאיר, תביעת לשון הרע נגד העיתונאי יגאל סרנה בעקבות פוסט שכתב בפייסבוק. כתב התביעה הוגש גם במקרה זה על ידי עו"ד יוסי כהן. במקרה זה פסק בית המשפט כי סרנה ישלם לבני הזוג 100 אלף שקלים. "הפרסום נמצא כלשון הרע ופורסם בכוונה לפגוע", נכתב בהחלטת בית המשפט. מטעמם של ראש הממשלה ורעייתו נמסר בתגובה לפסיקת בית המשפט נגד סרנה: "סוף סוף נעשה צדק".

נושאים קשורים: