ההתקרבות של האסטרואיד הגדול, פלורנס נייטינגייל, לכדור הארץ בתחילת החודש, מאפשרת למדענים לחקור מקרוב את העצם השמימי הגדול ביותר שנע בקרבת כדור הארץ. הסלע הגדול הגיע לקרבת הכדור שלנו למרחק 145 מיליון מיילים ואיפשר למדענים לסרוק אותו על ידי מכשירי רדאר גדולים.

הממצאים הראו כי גודלו של האסטרואיד הוא אכן 2.7 מייל והוא העצם הגדול ביותר שמצוי בקרבה מסוכנת לכדור הארץ. עם זאת, חישובים של מסלולו מראים כי הוא לעולם לא יפגע בנו למרות גודלו המסוכן. מעבר לכך התברר כי האסטרואיד נע סביב עצמו פעם ב-2.4 שעות וכי יש לו 2 ירחים קטנים שנעים סביבו כשכל ירח הוא בגודל שבין 100 ל-300 מטרים.

מדובר בגרם השמיים הקטן השלישי מבין 16,400 הסלעים והאסטרואידים שנמצאים בקרבת כדור הארץ שיש לו ירחים משלו מאפיין שהופך אותו למיוחד מאד. מהירותו של האסטרואיד מאפשרת לו את התנועה ללא התפרקות שהייתה עלולה להתרחש לו היה נע מהר יותר.

תצפיות על הסלע הגדול לימדו שהוא מקיף את השמש פעם ב-859 ימים ולכדור הארץ הוא לא יתקרב שוב יותר עד שנת 2,500. בשל כך מנצלים המדענים את הקרבה הגדולה שלו כרגע אלינו,שתמשך עד ה-8 לחודש, כדי לסרוק אותו וללמוד ככל שניתן על הסלע הגדול. האסטרואיד זכה לכינוי "פלורנס" על שמה של פלורנס נייטינגייל, האחות הבריטית הידועה שבמאה ה-19 ייסדה את מקצוע הסיעוד המודרני.