בשעה טובה, אנדריי רובלב זכה לחשיפה לה חיכה. ב-‭2015‬ הקליט עם חבריו ללהקת ‭ Summer" ‬ ‭ "afternoon‬ קאבר לשיר של וואן דיירקשן ‭ ,"Steal my girl"‬ שבימים האחרונים מספר ההקלקות עליו ביוטיוב קפץ לשמיים. את העניין המחודש בקליפ הבינוני אין לייחס ליכולות הווקליות של הרוסי בן ה-‭,19‬ אלא למעלליו במגרשי הטניס באליפות ארה"ב הפתוחה.

למרות גילו הצעיר, רובלב הוא בחור רב פעלים. כבן למתאגרף עבר ומאמנת טניס ממוסקבה, וכחובב מוזיקה נלהב וכדורסלן שכונתי לא רע, הוא חילק את זמנו בגיל ההתבגרות בין מגרשי הטניס לזירת האיגרוף ובין אולמות הכדורסל לחדר החזרות של הלהקה. בכל התחומים הפגין כישרון מסוים, אבל באף אחד מהם לא היה עילוי כמו בטניס.

ב-‭2014‬ זכה בטורניר הנוער של הרולאן גארוס, ובמשחקים האולימפיים לנוער באותה שנה זכה במדליית ארד כמדורג ראשון בעולם לגילו. אלא שב-‭,2016‬ שנתו האחרונה בגילאים הצעירים, ההתקדמות נעצרה. זה היה השלב שבו החליט רובלב להתחיל הכל מהתחלה. לשים את כל התחביבים בצד, ולהתרכז בדבר האמתי.

הצעד הראשון שביצע היה החלפת כל צוות האימון. "זה מה שהוביל לשיפור שלי", סיפר לאחרונה בראיון ל-‭.FIRSTPOST‬ מי שנבחר להיות מאמנו החדש היה פרננדו ויסנטה, שחקן העבר הספרדי שדורג בשיאו במקום ה-‭29‬ בעולם. לשיטתו של ויסנטה, כל מה שרובלב זקוק לו בשלב זה של הקריירה הוא עבודה קשה. "טכנית הוא עוד לא ברמה של הטובים בעולם, אבל פיזית הוא לא נופל מהם בשום אספקט", הסביר. ואכן, הרוסי המדורג 23 בעולם מבלה שעות על גבי שעות בחדר הכושר, שם סיגל לעצמו יכולות אתלטיות שעזרו לו לרשום את הישג חייו – סיבוב רביעי בגרנד סלאם.

הקאבר של רובלב וחבריו:

אחרי שגבר על אלייז' בדנה בסיבוב הראשון, הוא השיג ניצחון בכורה על שחקן טופ 10 כשהדיח את גריגור דימיטרוב (7) בשלוש מערכות. בסיבוב השלישי ניצח את דמיר דז'ומור הבוסני, והערב יתמודד מול דויד גופן על הזכות לפגוש את אלילו רפאל נדאל ברבע הגמר. "היו לי שני אלילים בילדות", סיפר הרוסי הכריזמטי במסיבת העיתו- נאים, "הראשון היה מראט סאפין והשני נדאל". ומה לגבי פדרר, נשאל על ידי העיתונאים ההמומים מכך שלא הוזכר שמו של הגדול מכולם. "את פדרר", ענה רובלב בחיוך, "אני פשוט אוהב".

עם כל הסימפטיה לרובלב, אוהדי הטניס מקווים שהרוסי לא יעמוד בין מפגש ראשון אי פעם בארה"ב בין נדאל לפדרר, שאפשרי רק בחצי הגמר. אחרי שני סיבובים מוקדמים לא מרשימים, השניים נראו טוב יותר בשלישי. השוויצרי גבר על פיליסיאנו לופס ‭ ,3:6 ,3:6 ,5:7‬ בעוד שהספרדי חזר מפיגור מערכה לניצחון ‭ 4:6 ,1:6 ,3:6 ,7:6‬ על לאונרדו מאייר הארגנטינאי.

אמש, בין טיפות הגשם, מסעו של הכישרון הקנדי דניס שאפובלוב הסתיים בשמינית הגמר עם הפסד ‭ 7:6 ,7:6 ,7:6 ‬ לפבלו קרניו בוסטה הספרדי. אצל הנשים, מדיסון קיז גברה על אלנה וסנינה ‭ .1:6 ,4:6 ,6:2 ‬

רפאל נדאל. הזדמנות לפגוש את האליל (צילום: EPA)