האקרים פרצו השבוע לרשת החברתית אינסטגרם, וגנבו ממנה את פרטיהם של לפחות שישה מיליון משתמשים, ולא רק של דמויות מפורסמות מהעולם. בחברה התייחסו בעמימות לפריצה בהתחלה, אולם הם הודו בכך בפוסט שעלה בבלוג החברה הרשמי.

בחברה טענו שההאקרים ניצלו פירצה במערכת והשיגו מידע רגיש על מיליוני משתמשים. הפרטים שהודלפו כוללים מספרי טלפון וכתובת מייל של כמות עצומה של משתמשים. בין השאר גם של שחקנים, זמרים וסלבס מרחבי העולם. ההאקרים לא הסתפקו בפרצה עצמה ויצרו חשבון ברשת האפלה בה איפשרו גישה לנתונים תמורת תשלום. עם זאת כעת החשבון הנסתר ירד מהאוויר, אך גורמי אכיפת החוק לא הצליחו לאתר מי הפורצים והמידע הרגיש עוד בבעלותם.

המידע הראשוני על הפריצה הקשה, התקבל בעקבות העלאת תמונת עירום של הזמר ג'סטין ביבר, בחשבון האינסטגרם של חברתו לשעבר הזמרת סלינה גומז. לזמרת יש 125 מיליון עוקבים, שנחשפו לתמונה הפרטית לפני שזו הורדה, יחד עם כל החשבון, על ידי החברה.

מומחי אבטחה, של חברת הסייבר הבינלאומית קספרסקי, ציינו כי מדובר בפריצה לגרסאות ישנות של האפליקציה. בעקבות כך הם המליצו לכל המשתשמים לשדרג את החשבון שיש להם לגירסה רמה המעודכנת ביותר, וכך להיות מוגנים מהחדירה לחשבונות הפרטיים שלהם.

נושאים קשורים: