שם טוב לוי והאורקסטרה חוזרים למספר הופעות מצומצם לכבוד הוצאת האלבום "בחברה טובה" בתקליט: 8.9.17 בברלה, 10.9 במשכן לאמנויות הבמה ב"ש ו-15.9.17 בזאפה תל אביב. בין חזרות, הגיע אלינו היוצר הוותיק לספר על ההשראה הכי גדולה והיצירות האהובות במיוחד.

זיכרון ילדות תרבותי: אני זוכר את עצמי רץ לבית הקולנוע ברחובות לראות מערבונים שרדפו אותי בלילה, כשבחלומות הייתי מוקף אינדיאנים שבאים לקרקף אותי. או סרטים על הרומאים והיוונים העתיקים כמו הרקולס,

בן חור ועוד סרטי מלחמה היסטוריים עם אלפי משתתפים.

יוצר שאתה אוהב במיוחד: יוהן סבסטיאן באך, מלחין גאון שכתב מעל אלף יצירות לעוגב, מקהלות, פסנתר וכל שאר הכלים. מלא השראה ומורכבות. בשבילי זאת מוזיקה רוחנית גבוהה שלוקחת אותי לעולמות אחרים.

עם מי היית רוצה לשבת לכוס קפה? אני מעדיף לפגוש באקראי אנשים שונים בכל פעם שאני יושב בבית קפה.

דמות שמעניקה לך השראה: מוזיקאים גדולים מסגנונות מגוונים. באך, מוצרט, דביסי, ראוול, ברטוק וסטרווינסקי הקלאסיים. סטיבי וונדר, סטילי דן, הביטלס ואיימי ויינהאוס מהפופ־רוק. צ'יק קוריאה, פט מת'יני ומיילס דיוויס מהג'אז. ומשלנו – אריק איינשטיין, שבהשראתו ואיתו כתבתי הרבה שירים.

ספר שקראת פעמיים: "מסילת ישרים". קראתי אותו בעניין רב בעקבות מופע בפסטיבל העוד שבו הלחנתי כעשרה טקסטים של הרמח"ל. הרב והפייטן דוד מנחם יזם את הרעיון ועבדנו עליו יחד, והוא זה שנתן לי את הספר, שהתגלה כחכם ומעורר.

השיר הראשון שהלחנת: "שיר של אחרי מלחמה". זה התחיל במוזיקה נטו, ובשלב מאוחר יותר אריק איינשטיין כתב את המילים המרגשות. זה אגב שיר ההיכרות שלי עם אריק, ומשם הרומן היצירתי שלנו פרח לאורך הרבה שנים והניב כמה אלבומים: פסק זמן, תוצרת הארץ, ארץ ישראל הישנה והטובה, יש בי אהבה ועוד.

עם מה אתה נרדם? עם סרט אקשן גרוע ואז עם אשתי המתוקה.

בילוי משותף עם המשפחה: נסיעה בטבע במקומות שהם שונים באופיים הגיאוגרפי והדמוגרפי מהמקום שבו אני גר. פוגשים אנשים מעניינים, שוטפים את העיניים במראות שונים ואוכלים מאכלים שאנשי המקום מכינים.

מאכל שאתה לא יכול לעמוד בפניו: מה שבחינם. כשמגיעים למקום כלשהו ויש טעימות למיניהן, אין מצב שאני לא אטעם ואטעם ואטעם.

נושאים קשורים: